Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny. Ma na to wpływ wiele czynników, a wśród nich znaczna oszczędność czasu. Jak jednak w gąszczu propozycji rynkowych znaleźć catering skrojony na miarę naszych potrzeb oraz oczekiwań? Sprawdźmy.

​Catering dietetyczny – czemu zawdzięcza swoją popularność?

Catering dietetyczny jest naprawdę bardzo popularnym rozwiązaniem zarówno dla singielek, jak również posiadaczek rodzin i dzieci. W każdym wypadku można skorzystać z diety pudełkowej chociażby po to, aby zaoszczędzić czas spędzony na gotowaniu. Ważne jest także to, że nie każdy potrafi dobrze gotować, ma pomysły na tworzenie nowych dań czy też umie skomponować jadłospis skrojony na miarę swoich potrzeb zdrowotnych. Często nietolerancja na jakieś składniki czy też choroba mocno nas ogranicza w komponowaniu właściwej diety. Na rynku jest mnóstwo firm, który wychodząc na przeciw tego rodzaju problemom i można z powodzeniem powiedzieć, że są w stanie spełnić oczekiwania osób, które muszą wykluczyć jakieś produkty z jadłospisu albo też po prostu dbają o linię. Jak jednak spośród nich wybrać najlepszą dietę pudełkową?

​Catering dietetyczny – jak wybrać?

Wybierając catering warto jest brać pod uwagę firmy, które mają zasięg lokalny. To gwarancja tego, że posiłki będą do nas trafiały świeże, a przynajmniej na świeżo przygotowane. Niewskazane jest raczej korzystanie z usług firm, które oferują dowóz posiłków przez 2 czy też 3 dni. Codziennie o powinniśmy dostawać porcje zamówionych dań pod same drzwi. Warto także korzystać z usług firm, które oferują potrawy przygotowywane doświadczonych kucharzy, a opracowywane przez dietetyka. Koniecznie zweryfikujmy ich kwalifikacje.

Jeśli borykamy się z alergią czy też celiakią ważne jest sprawdzenie certyfikatów i upewnienie się, że potrawy są przyrządzane zgodnie z uwzględnianiem zasad, które zapobiegają zanieczyszczeniu. Menu powinno składać się z 5 zbilansowanych posiłków na dzień. Można się zapoznać z przykładowym na stronie internetowej. Dobrze, jeśli firma zapewnia stały kontakt z pracownikiem, jak również oferuje przystępne ceny. Zbyt niskie powinny jednak wzbudzić nasze podejrzenie. Postarajmy się także zweryfikować jakość produktów z jakich korzysta dana firma, jak również to czy jest w stanie modyfikować potrawy do naszych potrzeb żywieniowych. Koniec końców możemy szukać opinii wśród znajomych i rodziny. Być może korzystają z usług firmy, która jest godna polecenia.

Dodaj komentarz