Coraz więcej osób decyduje się na to, aby inwestować w swój uśmiech. To właśnie on sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani, łatwiej możemy nawiązywać kontakt, pozbywamy się również naszych kompleksów. Wizyta w gabinecie stomatologicznym przede wszystkim powinna nam się kojarzyć z tym, że będziemy mogli odbyć rozmowę ze specjalistą, który to zaproponuje nam możliwie najlepsze rozwiązania. Jeżeli cierpimy na brak uzębienia, rozwiązaniem są oczywiście wypełnienia protetyczne, implanty bądź koronki na zęby.


Trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie dorosłego człowieka, gdy mamy bardzo poważne problemy stomatologiczne oraz protetyczne. Próchnica, kamień nazębny, choroby dziąseł, ubytki, braki w uzębieniu – to bardzo często problemy, z którymi się borykamy. Rozwiązaniem jest oczywiście to, aby stosować się do zasad profilaktyki stomatologicznej oraz nie pogłębiać problemów, jak również to, by po prostu zacząć działać w kierunku polepszenia stanu rzeczy. Wizyta w dobrym gabinecie stomatologicznym jest na pewno dobrym wyjściem. Kompleksową pomoc otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

To właśnie dentysta jest tym specjalistą, który najpierw oceni nasze zęby, sprawdzi dokładnie czy nie mamy ubytków czy kamienia nazębnego, podejmie skuteczne leczenie. Z drugiej strony zaproponuje najlepsze uzupełnienia protetyczne, dzięki którym znów będziemy mogli się szeroko uśmiechać.

Zobacz także: https://www.gentlemanstyle.pl/jak-silny-stres-moze-wplynac-na-kondycje-zebow/

Uzupełnienia protetyczne – co nam dają?

O tym, że potrzebne są takie czy inne uzupełnienia, decyduje stomatolog. To kwestia bardzo indywidualna, gdyż każdy z nas jest inny i ma innego rodzaju problemy oraz uwarunkowania genetyczne. Do wyboru mamy cały szereg uzupełnień, implanty, korony zębowe, mosty protetyczne, protezy zębowe.

Koronki zębowe

Jednym z najpopularniejszych uzupełnień protetycznych są korony na zęby. To właśnie dzięki ich zastosowaniu możliwe jest to, aby szybko i bez większego wysiłku sprawić, że zęby, zwłaszcza te zniszczone, odzyskają dawny blask. Korony na zęby pozwalają przywrócić uzębieniu jego pełną funkcjonalność, a także znacznie poprawić estetykę uśmiechu. To rodzaj specjalistycznej nakładki stomatologicznej, która jest bardzo funkcjonalna. Można ją nałożyć zarówno na pozostałości zęba, jak również na implanty. Jest to rozwiązanie bardzo popularne, chętnie stosowane u pacjentów w różnych grupach wiekowych. Do wyboru mamy między innymi korony akrylowe, kompozytowe czy porcelanowe.

2 thoughts on “Koronka na zęby. Jaki ma potencjał i dlaczego warto w nią inwestować?

Dodaj komentarz