Czerwona szminka nie wychodzi z mody. Co roku pojawia się w światowych trendach w makijażu z różną siłą, niemniej nie można jej absolutnie bagatelizować. Czerwień to bardzo kobiecy kolor, pełen tajemnicy i seksapilu. Często podkreśla nawet najnudniejszą stylizację, a innym razem tworzy z nią znakomitą całość. Dlaczego jeszcze każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce czerwoną szminkę?

Czerwona szminka – jest seksowna i bardzo kobieca

Czerwona szminka potrafi rozpalić wyobraźnię. Pozwala na uzyskania bardzo seksownego, ale nie wulgarnego looku. Szczególnie, jeśli połączymy ją z delikatnym makijażem oka – na przykład kreską. Usta w kolorze czerwieni elektryzują spojrzenia, obok nich nie udaje się przejść obojętnie. Bez względu na to, na jaką stylizację postawimy, czy casualową czy też wieczorową – czerwone usta dodadzą jej szyku i sprawią, że na pewno nabierze ona wyjątkowego charakteru.

Czerwone usta – więcej pewności siebie

Kiedy pomalujemy usta czerwoną szminką, to automatycznie nasza pewność siebie poszybuje w górę. Zaczynamy czuć się przebojowo i na pewno zyskujemy o wiele więcej energii. Przyda się więc ona w ważnych dla nas momentach, w tym na przykład na randce czy też na spotkaniu biznesowym. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z odcieniem. Ma być przede wszystkim elegancko i tego właśnie się trzymajmy.

Czerwona szminka zawsze jest na topie

Czerwień ust jest zawsze modny – zmienia się tylko intensywność tego trendu. Czerwona szminka powinna więc znaleźć się w każdej kosmetyczce. Jest ona szalenie kobieca i wpisuje się w klasykę gatunku. Obok niej nie można przejść bez emocji. Przyciąga spojrzenia i sprawia, że dodajemy sobie plus 10 kobiecości.

Czerwona szminka jest uniwersalna

Kolejnym argumentem, który przemawia za tym, żebyśmy zawsze miały pod ręką czerwoną szminkę jest to, że nigdy, ale to nigdy nie przestanie ona być uniwersalna. W praktyce mowa o tym, że możemy ją śmiało wykorzystać na każdą okazję – bez względu na to czy będzie to wyjście z przyjaciółką na kawę, czy też randka, spotkanie biznesowe czy też impreza. Krwiste usta doskonale odnajdą się w każdej sytuacji i doskonale skomponują się zarówno z małą czarną, jak i garniturem, marynarką, garsonką czy też białą koszulą. Dodadzą szyku nawet najnudniejszej stylizacji, więc nic dziwnego, że nie wychodzi z mody i każdy makijażysta bardzo często wykorzystuje jej potencjał.

Dodaj komentarz