Trendy wiosna-lato 2022 w modzie prezentują się bardzo ciekawie. Na pewno nie można o nich powiedzieć, że będzie nudno. Projektanci stawiają na klasykę gatunku, ale kłaniają się także w kierunku nowych rozwiązań, które są można powiedzieć dość odważne. Wiele więc wskazuje na to, że coś dla siebie znajdą zarówno amatorki minimalizmu, jak i dodawania stylizacji szyku obok którego ciężko jest przechodzić beznamiętnie. Jak więc prezentują się trendy w modzie damskiej wiosna-lato 2022? Sprawdźmy.

Trendy wiosna-lato 2022 – pasy

Jednym z najważniejszych trendów w modzie wiosna-lato 2022 będą pasy, ale nie w tym jakże klasycznym, marynarskim wydaniu, ale – retro! Kolory są w tym sezonie bardzo na topie i każda kobieta, która chce być z trendami za pan brat powinna na nie postawić. Świetnie prezentują się na przykład pasy w wydaniu skośnym, w tym między innymi w kreacjach dedykowanych wielkim wyjściom. Dobrze także odnajdują się w casualowym looku, gdzie główną rolę gra swoboda. Mowa więc o koszulkach, topach, sukienkach czy też krótkich spodenkach. Animuszu dodadzą nawet najbardziej nudnym stylizacjom i nadadzą charakteru klasycznym, w tym na przykład marynarkom.

Trendy w modzie wiosna-lato 2022 – z kolorem pomarańczowym za pan brat

Kolor pomarańczowy projektanci uznają za jeden z najbardziej pożądanych w nadchodzących miesiącach. Zwróćmy uwagę na to, że mowa zwłaszcza o jego soczystym wydaniu. Świetnie więc odnajduje się w roli tego najbardziej na topie odcień o którym można powiedzieć energetyczny, wręcz do schrupania. Można na niego stawiać zarówno w wersji eleganckiej, jak i tej dedykowanej niezobowiązującym wyjściom na miasto.

Moda wiosna-lato 2022 – dziergane elementy garderoby

Dziergane topy, bluzki czy też marynarki etc. wracają do łask po dłuższej nieobecności w najgorętszych trendach. Projektanci stawiają na modele zwłaszcza w klasycznym wydaniu. Można je śmiało zestawiać z tymi bardziej wymagającymi kreacjami, jak również takimi w których dominuje minimalistyczne podejście. Dziergane elementy garderoby są świetne, jeśli chcemy podkreślić nietuzinkowość naszej kreacji, a zwłaszcza, jeśli są ozdobione różnej maści frendzelkami etc. Pamiętajmy jednak o tym, że czasem nie do końca możemy wyeksponować ich potencjał. Ważne, żeby korespondowały z modelami dobranymi do konwencji czyli takimi, które jej zwyczajnie nie zakłócą. Moda modą, ale poczucie smaku przede wszystkim.

Dodaj komentarz