Mając w swoim domu panele fotowoltaiczne możemy zwiększyć niezależność energetyczną, korzystać z darmowego prądu ze słońca, cieszyć się mniejszymi rachunkami, być bardziej ekologicznymi. To niezwykle ważne aspekty, o których trzeba wiedzieć. Oczywiście jakość instalacji i jej funkcjonalność w dużej mierze zależą od tego, z jaką firmą podejmiemy współpracę, jak będzie wykonany montaż, czy panele będą użytkowane w sposób prawidłowy. Warto również zasięgnąć fachowej wiedzy na temat profesjonalnego mycia paneli.


Ekologia oraz ekonomia – te dwie rzeczy bierzemy głównie pod uwagę, gdy myślimy o kosztach utrzymania domu. Z jednej strony ekonomia z oczywistych względów przeważa. Rosnące koszty życia zmuszają nas do tego, aby oszczędzać, zmniejszać porób energii oraz paliwa grzewczego, wprowadzać rozwiązania zmierzające do racjonalnego gospodarowania energią. Można tu wymienić między innymi takie działania, jak wymiana oświetlenia czy sprzętu RTV oraz AGD na bardziej energooszczędne.

Z drugiej strony coraz mocniej dostrzegamy kwestie ekologiczne, które w budownictwie mieszkaniowym są niezwykle ważne. Lubimy otaczać się zielenią, stosujemy bardzo dobrą izolację, aby montować ekologiczne źródło ciepła. Kwestię zdrowego powietrza odczuwamy chociażby w szeroko rozumianym sezonie grzewczym, gdy mamy do czynienia ze smogiem.

Jedną z rzeczy, które należy rozważyć, zarówno przy budowie nowego domu, jak również przy termomodernizacji starego jest to, aby zamontować panele fotowoltaiczne. To rozwiązanie sprawi, że będziemy bardziej ekologiczni, jak również niezależni energetycznie. Mniejsze rachunki za prąd oraz za ogrzewanie pozwolą również na poszerzenie oszczędności. Na temat paneli fotowoltaicznych można poczytać na stronie internetowej https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ – znajdziemy tam wiele przydatnych informacji.

Zobacz także:  https://epbf.pl/co-nalezy-wiedziec-o-panelach-fotowoltaicznych/

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Przede wszystkim należy wybrać miejsce, gdzie montaż ma być przeprowadzony. To niezwykle ważne. Powinno być to miejsce, które będzie bardzo dobrze nasłonecznione, gdzie w miarę możliwości nie będzie sztucznych oraz naturalnych przeszkód, budynków, drzew, tablic reklamowych. Dopuszczalny jest montaż paneli na dachu domu bądź na gruncie, ale zawsze na specjalnie przygotowanej konstrukcji, która po pierwsze usztywni panele, zapobiegnie zmianie ich położenia, jak również zabezpieczy przed porwaniem przez wiatr.

Pozostaje więc kwestia prawidłowego ustawienia paneli. Dopuszczalne są dwa rozwiązania:

– ustawienie na południe + nachylenie 30-40 stopni,
– ustawienie na południowy-wschód lub zachód + nachylenie 25-55 stopni.

Wtedy instalacja będzie działała optymalnie.

Prawidłowe użytkowanie instalacji

Jeżeli nasza instalacja działa poprawnie, powinniśmy się cieszyć oraz oczywiście utrzymać ten stan rzeczy. Regularne przeglądy instalacji, które będą dokonywane przez specjalistów pozwolą po prostu na to, aby w miarę szybko wychwycić potencjalne usterki i dokonać naprawy. Bardzo ważne jest to, aby napraw oraz przede wszystkim modernizacji instalacji, jak również przeróbek nie dokonywać. Może to grozić po pierwsze porażeniem oraz utratą zdrowia, jak również trwałym uszkodzeniem instalacji. Jeżeli widzimy jakiś problem, zdecydowanie należy skontaktować się z fachowcami, którzy dokonają diagnostyki. Można zdobyć sporo wiedzy, dzięki temu będziemy w pełni świadomi. Dużo informacji na stronie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-szczecin/

One thought on “Korzystanie z paneli fotowoltaicznych – na czym polega?

Dodaj komentarz