Cera mieszana wpisuje się w te najbardziej popularne, ale nie oznacza to, że to sprawia, że jest mało wymagająca. Można śmiało powiedzieć, że wręcz przeciwnie. Dbanie o nią wymaga wiele – od kolejności nakładania kosmetyków, po ich właściwe komponowanie. Wśród nich ważne miejsce zajmuje krem. Sprawdźmy, jakie składniki powinny się w nim znaleźć i dlaczego?

Cera mieszana i jej wymagania

Cera mieszana jest wymagająca. Charakteryzuje się zazwyczaj tym, że czoło, nos oraz broda mają skłonność do przetłuszczania się, występują w tym obszarze zaskórniki oraz wągry. Natomiast policzki zazwyczaj są suche, więc można ją określić jako strefą T. Oprócz odpowiedniego czyszczenia owej skóry konieczne jest zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jeśli tego nie zrobimy, to możemy spodziewać się jeszcze większej produkcji łoju, który może wpłynąć nieestetycznie na wygląd skóry.

Krem do cery mieszanej – jak wybrać odpowiedni?

Wspomnieliśmy już o intensywnym nawilżeniu cery mieszanej i to właśnie takie wymagania powinniśmy stawiać przed dobrej klasy kremem, który dedykowany jest kompleksowej pielęgnacji tego rodzaju skóry. Mowa o tym, żeby był lekki, czyli po prostu mógł szybko się wchłonąć. Takie działanie nie doprowadza do zablokowania porów. Wielu producentów proponuje kosmetyki skomponowane na bazie między innymi olejku różanego, albo też kwasu hialuronowego oraz śluzu ślimaka. Tego rodzaju składniki są jak najbardziej pożądane. Mogą z powodzeniem wpisać się w potrzeby skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji.

Krem do pielęgnacji skóry mieszanej, a wydzielanie sebum

W pielęgnacji skóry mieszanej chodzi też o to, aby zmniejszyć wydzielanie sebum. Takie zadaniem można postawić przed kremem, który stosowany jest na noc. Pamiętajmy jednak o tym, żeby stosować go tylko i wyłącznie na sferze T – na obszarze czoła, nosa i brody. Bardzo dobrym wyborem będzie postawienie na kremy pozbawione wszelkich substancji, które nie są pochodzenia naturalnego. Mogą więc bazować na przykład na olejkach, aloesie albo także żółtej glince. To sprawia, że będą one w stanie zmniejszyć wydzielanie sebum, oczyścić skórę z toksyn jak również w znacznym stopniu wspomogą nawilżenie. Ważne jest także, aby nie oszczędzać na jakości kremów. Ta ma ogromnie ważną rolę do zapewnienia skórze właściwej i kompleksowej pielęgnacji.

Dodaj komentarz