Styl industrialny to przede wszystkim stawianie na surowe formy w których dominuje beton, cegła i pofabryczne dekory. Lofty z powodzeniem można określić jednymi z najbardziej pożądanych przestrzeni na które stawiają zarówno projektanci, jak i amatorzy dobrego designu. To otwarte wnętrza w duecie z ogromnymi oknami. Są funkcjonalne i czuć w nich upływ lat, co tylko dodaje im atrakcyjności.

Styl industrialny – przestrzeń przede wszystkim

Styl industrialny charakteryzuje się przede wszystkim stawianiem na przestrzeń co w praktyce oznacza brak zbędnych ozdobników. Pomieszczenia loftowe są zwykle wysokie, a jego funkcje mieszkaniowe płynnie się uzupełniają. Często więc sypialnia jest jednym pomieszczeniem z biurem, jadalnią, salonem oraz kuchnią i nikogo to nie dziwi. Sęk w tym, żeby tak je zaaranżować, aby stanowiły spójną całość, ale jednak widoczny był w nim podział na strefy.

Kolory i materiały w stylu loftowym

Styl loft bardzo lubi różnego rodzaju biele, jak również czernie, szarości oraz beże. Po drodze mu także z dekorami przywodzącymi na myśl surowość betonu i kolor jaki pojawia się na cegłach w starych kamienicach. Stawiając na biele zyskujemy dodatkowo przestrzeń, a w połączeniu z betonem architektonicznym czy cegłą w rolach głównych dodajemy jej dekoracyjnego smaczku. Odnośnie do podłóg, to projektanci stawiają przede wszystkim na barwy drewna, albo na surowy beton – w tej roli dobrze sprawdzają się posadzki. I chociaż dla wielu mogą okazać się za bardzo surowe, z odpowiednią grą dodatków zyskają na atrakcyjności. Są też łatwe w utrzymaniu czystości, co jest także ich niewątpliwym atutem.

Styl industrialny – to meble z duszą

Urządzając mieszkanie na tak zwaną loftową modłę nie możemy zapominać o meblach. Tu świetnie sprawdzą się przede wszystkim te, które mają już swoją historię. Pamiętajmy, że pierwsze przestrzenie adaptowane z fabryk na mieszkania to głównie mieszanina przypadkowych mebli, więc nie bójmy się powrotu do korzeni. Można je zestawić ze stylowymi dodatkami, które przełamią nieco konwencję i dodadzą przestrzeni smaczku. Może lampa z drucianym albo też metalowym kloszem? Bardzo dobrze sprawdzi się także gramofon albo też maszyna do pisania.

Styl loft to niewątpliwie bardzo ciekawa konwencja obok której naprawdę ciężko jest przejść obojętnie. Urządzając w jej myśl mieszkanie czy też dom stworzymy bardzo ciekawe pomieszczenia w których można z powodzeniem odpocząć i rozkoszować się dekorami dawnych lat.

Dodaj komentarz