Wybór tuszu do rzęs musi być przemyślany. Nie warto jest kierować się wyłącznie marketingiem i poleceniami znajomych. Jest wiele mocno indywidualnych kwestii, które determinują to czy dany tusz będzie dla nas odpowiedni. Sprawdźmy, o jakich mowa.

Tusz do rzęs – sprawdź, jaki masz kolor rzęs

Na początku konieczne jest to, abyśmy zweryfikowali konkretnie, jaki mamy kolor rzęs. Takie działanie na pewno ułatwi dobranie odcienia kosmetyku. Istotne jest również to, jakiego efektu od danej maskary oczekujemy – czy rzęsy mają być podkręcone, wydłużone czy też po prostu mieć ładny kolor. Takie przygotowanie będzie pomocne na drodze do określenia z jakich rodzajów tuszu korzystać, aby dopasować go odpowiednio do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

Tusz do rzęs – jaki rodzaj chcemy?

Kolejny krok, to zastanowienie się nad tym, jaki rodzaj tuszu jest nam potrzebny. Mowa o tym, aby wziąć pod uwagę to, co się możemy po nim spodziewać. Wśród dostępnych opcji na rynku mamy do wyboru między innymi wodoodporny tusz do rzęs. Po nim możemy spodziewać się, że jak sama nazwa wskazuje, będzie sprawdzał się nawet podczas najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych, w trakcie płaczu, mycia głowy – wszędzie, gdzie możemy mieć kontakt z wodą lub wilgocią. Jeśli postawimy na kosmetyk dobrej jakości, to możemy spodziewać się po nim tego, że pozostanie nienaruszony przez cały dzień.

Kolejnym rodzajem może być wydłużający tusz do rzęs. W jego składzie najczęściej znajdziemy włókna wiskozowe. Mogą także znaleźć się nylonowe albo także jedwabne. Podczas nakładania kosmetyku mają za zadanie oblepianie rzęs. Takie działanie prowadzi do ich wydłużenia. Jeśli postawimy na dobrej klasy tusz, to możemy liczyć nawet na dwukrotne wydłużenie. Nasze rzęsy mogą stać się także gęste.

Na rynku dostępne są także witaminowe tusze do rzęs, co stanowi rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą je malować, ale także odpowiednio o nie zadbać. Witaminy mają działanie zarówno regenerujące, jak i odżywcze. Jeśli postawimy na ten kosmetyk możemy spodziewać się także efektu wydłużenia w naturalny sposób. Jeśli chcemy myśleć o szybkich efektach, to musimy uzbroić się w cierpliwość. Potrzebujemy przynajmniej 4 tygodni, aby można było powiedzieć, że mamy do czynienia z tym, co chcemy właśnie osiągnąć. Taki tusz jest świetnym rozwiązaniem jeśli mamy problem z naturalnymi rzęsami, wypadają lub są po przerzedzone.

Dodaj komentarz