Przeziębienie to niemalże codzienność w sezonie jesienno-zimowym, kiedy organizm jest narażony na działanie szeregu różnych wirusów oraz bakterii. Oczywiście nie jest to standardem z uwagi na to, że może ono pojawić się także w inne pory roku. Są jednak sposoby na to, aby skutecznie sobie z nim radzić. O jakich mowa?

Walka z przeziębieniem – syrop z cebuli i czosnku

Właściwości syropu z cebuli oraz czosnku znane są już od pokoleń, stąd też nie warto jest bagatelizować jego dobrodziejstw, jakie niesie dla naszego organizmu. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, natomiast cebula wykazuje między innymi właściwości wykrztuśne. Do tego dodamy jeszcze miód, który ma właściwości antybakteryjne i otrzymujemy syrop, który w znaczny sposób wspomoże nasz układ immunologiczny. Pamiętajmy o tym, że jednak jego działanie uaktywnia się i jest skuteczne przy pierwszych objawach infekcji. Wystarczy, że sięgniemy po cebulę, 4 ząbki czosnku, miód i cukier. Cebulę i czosnek kroimy, a następnie warstwowo układamy w uprzednio wyparzonym słoiku: cebula, czosnek, miód i cukier. Następnie odstawiamy syrop w ciepłe miejsce i czekamy, aż będziemy mogli go spożyć.

Picie mleka z miodem i masłem

To kolejny sposób po który sięgały nasze babcie. Mleko w połączeniu z miodem i masłem działa przede wszystkim rozgrzewająco i znacznie wpływa na ból gardła. Takie działanie jest szczególnie istotne w pierwszych dniach infekcji, kiedy należy mocno wspomóc nasz organizm. Często nawet godziny są decydujące, aby nie dopuścić do tego, żeby rozwinęła się ona w jakąś poważniejszą chorobę, zwłaszcza układu oddechowego, co jest jednak podczas przeziębienia pewnym standardem.

Picie wody i wysypianie się

W pierwszych objawach infekcji bardzo ważna jest rola zapewnienia organizmowi odpowiedniej higieny snu. Regeneracja jest teraz szczególnie istotna, tak samo jak maksymalna redukcja stresu. Jest on jednym z największych wrogów naszego organizmu stąd należy go ograniczyć możliwie do minimum. Ważne jest także to aby zapewnić organizmowi właściwy poziom nawodnienia. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy katar. Sięgając po dużą ilość wody przyczyniamy się do tego, aby rozrzedzić wydzielinę, a tym samym – przyspieszyć proces regeneracji.

Pierwsze objawy przeziębienia nie powinny zostać bagatelizowane. Jeśli szybko przystąpimy do działania istnieje ogromna szansa na to, iż szybko uporamy się z infekcją i nie dopuścimy do jej rozwinięcia.

Dodaj komentarz