Wybór lakieru do włosów często może być problematyczny. Wybór rynkowy jest tak ogromny, że można pogubić się w poszczególnych produktach. Jest jednak kilka czynników, które mogą ułatwić nam podjęcie decyzji. Ważne jest więc, aby podejść indywidualnie do tematu. Na co warto więc zwracać uwagę, zanim sięgniemy po któryś z lakierów?

Lakier do włosów – zwracaj uwagę na skład

Przy wyborze lakieru do włosów ważne jest, aby zwracać uwagę na jego skład. Bardzo dobrze, jeśli znajdzie się w nim między innymi witamina B5 czy też E. Świetnie, jeśli będzie także obecność jedwabiu, który nie tylko ma istotny wpływ na wygładzenie włosów, ale także wykazuje właściwości wzmacniające je, chroniące przed działaniem suchego oraz ciepłego powietrza. Kolejna ważna kwestia, to także to, że wpływa on na miękkość kosmyków. Warto także stawiać na kosmetyki w których zastosowano aloes. Ten dodaje włosom blasku, jak również wzmacnia je i odżywia. Ma istotny wpływ na niedopuszczenie do rozdwojenia się końcówek, jak również ułatwia rozczesywanie włosów.

Lakier do włosów i jego rodzaje

Wśród dostępnych propozycji rynkowych wyróżnia się między innymi lakieru mokre. Jak nazwa tego kosmetyku wskazuje stosujemy je na mokre włosy. Kolejna ważna kwestia to to, że wiele osób uważa, że są one trwalsze i stanowią idealną podstawę do dalszego modelowania włosów. Wykazuje on działanie bardzo zbliżone do lotionu oraz pianki. Kolejne to lakiery suche dostępne w formie sprayu. Nanosimy je na suche włosy i możemy się spodziewać szybkich efektów. Odpowiedzialny jest za to alkohol, który wyparowuje szybko. Te nie są stosowane do wykończenia fryzury. Nie stosujemy je jako podstawy stylizacji.

Lakier do włosów – dopasowanie do rodzaju włosów

Kolejną ważną kwestią jest dopasowanie lakieru do rodzaju włosów. To oznacza, że włosy cienkie wymagają przede wszystkim pielęgnacji skupionej na ich delikatności. Warto więc stawiać na kosmetyki bogate w witaminę B5. Można sięgnąć także po aloes oraz witaminę E. Pamiętajmy, że kosmetyk ma utrwalić fryzurę, ale nie może osłabić kondycji włosów. Tutaj można więc sięgać o mocy 3 lub 4. W przypadku włosów kręconych sięgajmy po lakiery, które nie będą sprzyjały ich puszeniu. Lakier ma za zadanie utrwalić skręt, więc warto sięgać po taki z oznaczeniem elastyczny czy też flexible. Lakier do włosów farbowanych powinien być dopasowany do takich, które tracą szybko blask. Jego zadaniem jest odżywienie koloru i niezostawianie białych kryształków. Sięgajmy więc po produkty nabłyszczające. Z kolei włosy przetłuszczające to takie, które lubią jedwab albo pantenol, który zapewni pielęgnację włosów.

Dodaj komentarz