Włosy przetłuszczające się stanowią nie lada wyzwanie pielęgnacyjne. Bardzo ważne jest to, aby zatroszczyć się o właściwe kosmetyki, które będą pomocne na drodze do eliminacji tej często krępującej przypadłości jaką jest łupież. Wśród nich ważne miejsce zajmuje szampon. Jak go wybrać, aby był skuteczny na drodze do walki z nim? Sprawdźmy.

Szampon do włosów przetłuszczających się – odpowiednie mycie

Na początku należy zadbać o odpowiednie mycie zanim wybierzemy odpowiedni produkt dedykowany włosom przetłuszczającym się. Mowa o tym, aby zawsze zacząć od ich odpowiedniego zmoczenia. Tutaj przyda się nam ciepła woda, ale koniecznie musimy zadbać o to, aby nie była ona gorąca. Kolejny krok to dopiero skorzystanie z szamponu, który sprawi, że włosy na powrót będą miękkie oraz lśniące. Produkt musimy wlać na dłoń, a następnie rozcieńczyć wodą, aby nałożyć go na skórę głowy. Potem musimy go starannie rozprowadzić. Ważne jest także to, aby odpowiednio osuszyć włosy. Do tego będzie nam potrzebny ręcznik, albo cienka bawełniana koszulka. Istotne jest to, aby nie pocierać mocno włosów, a jedynie delikatnie je odciskać. Unikajmy ponadto owijania włosów w tak zwany turban.

Szampon do włosów przetłuszczających się – na jakie składniki postawić?

Wybierając szampon do włosów przetłuszczających się stawiajmy na składniki, które nie tylko spowodują likwidowanie nadmiaru sebum, ale jednocześnie zmniejszą problem związany z przetłuszczaniem się. Ważne także, aby je nawilżał. Sięgając więc po dobrej klasy produkt sprawdźmy czy zawiera takie składniki jak między innymi owoce cytrusowe, mięta czy też pokrzywa. Można także zwrócić uwagę na łopian, węgiel aktywny, siarkę oraz cynk. Ważna jest także rola witamin oraz kwasu salicylowego.

Można sięgać po produkty skomponowane na bazie wyciągów naturalnych takich jak: pokrzywa, czarna rzepa, szyszki chmielu, łopian, mięta, lawenda oraz drożdże. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest dopasowanie danego kosmetyku do stanu oraz kondycji naszych włosów. Każda z nas jest inna, stąd też ma inne wymagania odnośnie do wyboru produktów dedykowanych kompleksowej pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się. Dbajmy więc o to, żeby wybrać szampon skrojony na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Sięgajmy po produkty dobrej klasy. To ważne, ponieważ producent ma znaczenie. Nie warto jest oszczędzać na tym, aby zapewnić sobie kompleksową pielęgnację.

Dodaj komentarz