Prawdziwa przyjaźń zdarza się naprawdę rzadko, a kiedy już nadejdzie trzeba koniecznie ją pielęgnować. To tak jak z miłością, zaniedbana z czasem przechodzi w obojętność. Jak poznać, że spotkaliśmy osobę, której możemy zaufać i możemy ją nazwać swoim przyjacielem? Sprawdźmy.

Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń – zawsze możecie na siebie liczyć

Mówią, że przyjaciół poznajemy w biedzie i tak rzeczywiście jest. Prawdziwy przyjaciel nigdy nas nie opuści i nie jest przy nas tylko wtedy, kiedy dobrze nam się wiedzie i nie mamy problemów. Wiadomo, są momenty w których nie zawsze jesteśmy w stanie być blisko siebie, jednak przyjaciele przynajmniej pozostają w kontakcie telefonicznym, mejlowym etc. – słowem, nie dają nam odczuć tego, że nasze kłopoty ich nie obchodzą i zawsze możemy liczyć na ich wsparcie, bez względu na porę dnia czy też nocy.

Jak poznać prawdziwą przyjaźń? Przyjaciel potrafi cieszyć się z naszych sukcesów

Wiele osób ma taką mentalność, że nie potrafią cieszyć się z powodzenia innych. Zdecydowanie łatwiej jest im patrzeć na porażkę i czuć chęć bycia lepszym, niż radować się z tego, że komuś się powiodło. Prawdziwy przyjaciel nigdy nie będzie zazdrościł jednak sukcesów, a dzielił szczęście razem z nami. Przyjaciel chce nas wesprzeć, pragnie nieść nas ku górze, a nie – ciągnąć w dół.

Prawdziwy przyjaciel mówi prawdę

Prawda czasem bywa niewygodna, ale prawdziwi przyjaciele zawsze są wobec siebie szczerzy, nawet, jeśli prawda będzie dla nas bolesna. Przyjaciele potrafią sobie powiedzieć nawzajem, że coś zrobili źle. Posiedli umiejętność konstruktywnej krytyki. To się bardzo ceni. Prawdziwi przyjaciele wzajemnie się inspirują, chwalą, ale potrafią także wskazać jasno, że zachowaliśmy się źle, albo coś też źle zrobiliśmy. To ważne. Dzięki takim ludziom stajemy się lepsi i możemy się nawzajem inspirować.

Prawdziwy przyjaciel po prostu jest

Mowa o tym, że przyjaciele, którzy szczerze nas lubią czy też kochają są przy nas bezinteresownie. Nie ma znaczenia nasz status społeczny czy też sytuacja materialna. Trwają przy nas nie pragnąć atencji, ani też tego, że będą w stanie coś dzięki nam zyskać. Ważne są wartości takie jak lojalność, bliskość, szczerość i wspomniana bezinteresowność. Takie sprawiają, że relacja jest bardzo głęboka i warta rozwijania. Jeśli czujemy, że osoba, która wydaje nam się być bliska chce czerpać dzięki nam profity, wówczas warto się zastanowić czy warto jest tracić na nią cenny czas.

Dodaj komentarz