Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Dzięki wyższym temperaturom i promieniami słońca wpadającymi przez okno, jesteśmy bardziej skłonni do ruchu na świeżym powietrzu. Dowiedz się jaki typ wysiłku możesz wdrożyć do swojego życia, by piękną pogodę zamienić na profity dla zdrowia.

Ruch na dworze posiada o wiele więcej zalet niż ten praktykowany w zamkniętych pomieszczeniach. Spędzając czas na zewnątrz dotleniamy organizm, a także dostarczamy mu witaminę D, poprawiając tym samym nasz układ odpornościowy – i nasze samopoczucie.

Spacer

Wędrówki to sposób aktywności fizycznej, do którego nie potrzebujemy specjalnego, drogiego wyposażenia. Wystarczą nam tylko chęci i wygodne buty.  Regularne spacery przynoszą ze sobą masę pozytywnych rezultatów. Wystarczy już 15000 kroków dziennie, aby poczuć różnicę z naszym samopoczuciu. Ta najłatwiejsza forma aktywności fizycznej wspomaga metabolizm, redukując tym samym tkankę tłuszczową. Nasz organizm staje się także lepiej dotleniony, przez co przybywa nam energii. Jednocześnie każdą formą ruchu wzmacniamy nasz układ immunologiczny. Dodatkowo regularnie chodząc na wędrówki, zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca czy problemy z sercem.

Korzyści wynikające z regularnych spacerów także możemy dostrzec w swoim samopoczuciu. Pomagają nam zredukować stres oraz ułatwiają zasypianie. Jak widać taka regularna aktywność niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, a do tego jest dostępna dla każdego.

Prace ogrodowe

Uprawianie ogrodu to sposób na ruch, który łączy przyjemne z pożytecznym.

Prace w ogrodzie porównywane są nawet z ćwiczeniami na siłowni. Podczas 30 minutowej aktywności możemy spalić aż 180 kcal! Co przy odpowiedniej diecie, skutkuje pozbyciem się tkanki tłuszczowej oraz przyśpieszeniem metabolizmu.  Dodatkowo taki sposób aktywności ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa także obecność witaminy D w naszym organizmie, która poprawia kondycje naszych kości oraz cery.

Wsparcie podczas aktywności

Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego należy wspierać organizm, który potrzebuje sił witalnych. Warto sięgnąć po dobroczynne Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe firmy REUTTER, której eksperci przykładają dużą wagę do wysokiej jakości produktów. Zawarty w nich żeń-szeń słynie aż z 200 aktywnych substancji. Doskonale odżywia organizm, przywracając energię na dalsze działanie. Redukuje zmęczenie oraz podnosi witalność. Dodatkowo w połączeniu z wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu wspomoże redukcję wagi, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrową sylwetką.  Oprócz żeń-szenia, w oryginalnej recepturze cukierków, znajdziemy również w pełni naturalny ekstrakt z imbiru, bogaty w witaminę C, B, A oraz K. Uodparnia nasz organizm, hamując działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Polepsza również krążenie krwi, przez co nasz metabolizm zostaje przyśpieszony.

Korzystajmy z ciepłych dni i dbajmy o nasz organizm, poprzez dowolnie wybrane aktywności. Zrezygnujmy z siedzącego trybu życia, zastępując go przyjemnymi spacerami, pracami w ogrodzie, czy innymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz