Zimowe miesiące nie są łaskawe dla kondycji naszych włosów. Mrozy, wiatry, częste zmiany temperatur – to tylko nieliczne czynniki, które mają na nie istotny wpływ, a tym samym – mogą skutecznie je osłabić. Co więc należy zrobić, aby je zregenerować na wiosnę poprawiając ich witalność? Podpowiadamy.

Problemy z włosami po zimie – poznaj najczęściej występujące

Noszenie czapki nie pomaga w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Stają się one łamliwe i przesuszone. Bardzo często także można zaobserwować ich istotne przetłuszczanie się. Nie bez znaczenia pozostaje także pozostawanie w ogrzewanych pomieszczeniach – takie działanie mocno wpływa na jakość kosmyków. Włosy mają również tendencję do wypadania, jak również do tego, że się mocno elektryzują. I często nie wystarczy zdrowa dieta, aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy. Co więc należy robić?

Regeneracja włosów po zimie – odpowiednie mycie

Aby włosy były piękne i lśniące oczywiście należy wzmocnić je od wewnątrz – tu z pomocą przychodzi zdrowa i zbilansowana dieta, która na powrót przywróci im blask. Bardzo ważne jest także to, aby zmienić nawyki ich pielęgnacji. Mowa o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowe mycie. Należy myć włosy delikatnie – pamiętajmy o tym, że mokre znacznie łatwiej jest uszkodzić. Nie gniećmy także włosów, ani też nie drapmy skóry, bo tylko możemy przyczynić się do ich znacznego przetłuszczenia się. Po spłukaniu szamponu pamiętajmy o nałożeniu odżywki – ale tylko i wyłącznie skrojonej na miarę potrzeb naszych włosów oraz skóry.

Warto także postawić na odpowiednie peelingi które są dedykowane pielęgnacji skóry głowy – są pomocne w usuwaniu zanieczyszczeń, jak również zrogowaciałego naskórka. Warto również wspomnieć o ich działaniu oczyszczającym ujścia mieszków włosowych.

Odpowiedni dobór kosmetyków i wizyta u fryzjera

Warto udać się także do specjalisty, aby ten mógł ocenić w jakim stanie są nasze włosy. Można także poprosić go o podcięcie końcówek, albo radykalną zmianę fryzury, jeśli włosy są mocno zniszczone i nie da się już ich zregenerować. Takie działanie wzmocni je i da szansę na wzrost nowych, zupełnie zdrowych włosów. Trzeba także pamiętać o tym, żeby właściwie dobrać kosmetyki dedykowane pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. O takie możemy także zapytać fryzjera po tym, jak oceni kondycję kosmyków. Niezbędna jest także konsekwencja w działaniu – tylko ona może sprawić, że osiągniemy efekty, na jakich nam zależy.

Dodaj komentarz