Styl glamour stanowi synonim luksusu w duecie z blaskiem. Nie brakuje w nich zarówno klasycznych akcentów, jak i tych, które mocno kłaniają się nowoczesności. Nic dziwnego więc, że zyskuje na popularności wśród osób ceniących sobie szyk i klasę. Jest on więc często wprowadzany do sypialni w których nie brakuje właśnie tego rodzaju akcentów. Czym więc charakteryzuje się sypialnia glamour? Podpowiadamy.

Najważniejsze elementy w sypialni glamour

Wśród najważniejszych elementów sypialni glamour warto wymienić między innymi połyskujące materiały. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza te zdobione, które mają mięsistą strukturę jak również bardzo przytulną fakturę. Takie będą bardzo dobrze prezentowały się zarówno na meblach, jak i wśród dodatków. W praktyce oznacza to pledy czy też poduszki albo też zasłony oraz dywany. Jeśli chodzi o meble, to bardzo dobrze wpiszą się w stylistykę glamour zwłaszcza te z połyskującymi gałkami czy też zdobieniami w postaci pikowania. Nie bez znaczenia pozostaje także w nich rola brokatu oraz szkła.

Jaka powinna być sypialnia w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour to przede wszystkim taka w której jest zarówno zmysłowo, jak i elegancko. Nie ma tu mowy o tym, aby stawiać na minimalizm, a raczej na to, żeby przestrzeń była jego przeciwieństwem. Można śmiało ocierać się niemalże o przesadę i przepych, ale oczywiście w granicach rozsądku i dobrego smaku. Unikajmy więc często tandetnych zestawień, aby nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego. Można wprowadzić nieśmiertelne duety, tak zwane klasyki gatunku czyli biele i czernie. Ożywienie ich złotem, srebrem czy też różem będzie znakomitym posunięciem.

Jeśli chodzi o dekoracje oraz ozdoby to trzeba wspomnieć o atłasowej pościeli, jak również dużej ilości miękkich poduszek, które nadadzą pomieszczeniu przytulności. Zwracajmy uwagę także na jedwabie oraz różnej maści wzory, a zwłaszcza te odważne. Aby sypialnia sprzyjała relaksowi utrzymujmy je w barwach, które temu mocno będą sprzyjały. Jednocześnie nie zapominajmy o tym, że jest ona zarezerwowana nie tylko dla kobiet, więc jeśli dzielimy ją z partnerem, postawmy na nieco mocniejsze akcenty, aby jednak zaznaczyć w niej jego obecność. Tutaj sprawdzą się wspomniane ciemne dekory. Dzięki temu pomieszczenie stanie się mocno uniwersalne.

Sypialnia w stylu glamour to aranżacyjny hit ostatnich lat. Nie znika z wnętrzarskich trendów mocno zaznaczając w nich swoją obecność.

Dodaj komentarz