Trendy we wnętrzach 2022 to przede wszystkim wskazanie na to, co jest najpiękniejsze w naturze. Kolory, dodatki, materiały są skierowane na to, aby przywodzić na myśl styl eko. W tym roku przeżyje swój renesans popularności. Do łask wkradł się także styl retro, który pokaże, że poprzednia epoka ma do zaoferowania o wiele więcej w temacie aranżacji wnętrz niż tylko popularny fotel lisek. Co jeszcze będzie na topie w aranżacji wnętrz w roku 2022? Sprawdźmy.

Styl eko wkracza do łask – modne wnętrza 2022

Modne wnętrza 2022 to przede wszystkim takie, które nawiązują do natury. Na topie jest więc między innymi drewno. To bardzo wdzięczny materiał obok którego po prostu nie można przejść obojętnie. Sprawia, że nawet najbardziej surowa przestrzeń nabiera przytulności. Drewniane dodatki w postaci lameli mogą ozdobić ścianę lub też stworzyć strefy w salonie czy też sypialni. Z kolei drewniana podłoga nada pomieszczeniu elegancji i sprawi, że zainwestujemy w materiał, który będzie cieszył oko przez wiele długich lat. Warto zwrócić także uwagę na to, że naturalne materiały są bardzo mocno lansowane przez projektantów. Oznacza to, że spokojnie możemy stawiać na przykład na lniane pledy czy też wełniane koce wespół z bawełnianymi poduszkami w tle. Takie podejście sprawi, że przestrzeń będzie zarówno stylowa, co i sprzyjająca relaksowi.

Trendy we wnętrzach 2022 – retro wkracza do łask

Styl retro jest popularny od wielu sezonów, ale w tym roku można powiedzieć, że niemalże rozkwita. Mówią, że wszystko, co kiedyś było na topie i znajdowało miejsce niemalże w każdym mieszkaniu nigdy nie powinno już znów być w świetle reflektorów w światowym designie – a jednak! Ci to tak uważają, są w olbrzymim błędzie. Retro jest bardzo wdzięczne pod względem aranżacji. Z powodzeniem możemy więc stawiać na dekorowanie wnętrza materiałami rodem z poprzedniej epoki w całości lub stawiać tylko na pewne akcenty. Obie te wersje sprawią, że pomieszczenie nabierze świeżości i wyjątkowego charakteru obok którego nie będzie można przejść obojętnie.

Wnętrzarskie trendy 2022 – neutralne barwy i kolory ziemi

Modne kolory 2022 to przede wszystkim zieleń i to w butelkowym wydaniu. Na topie jest też błękit w całej swojej okazałości. Nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla dziecięcych pokoików, jak wielu uważa. Poza tym modne są neutralne barwy, a w tym biele, beże i różnej maści szarości. Te będą doskonale radzić sobie zarówno w salonie, jak i sypialni, kuchni, łazience, jak i salonie.

Dodaj komentarz