Skóra po zimie może być znacznie wysuszona i pozbawiona blasku. Warto więc zadbać odpowiednio o jej pielęgnację jeszcze kilka tygodni przed rozpoczęciem wiosny. Pamiętajmy o tym, że proces regeneracji trwa i musimy dać sobie trochę czasu na to, aby znów cieszyć się gładką i rozświetloną cerą.

Regeneracja skóry po zimie – złuszczanie

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry, jak również uzbrojenie się w cierpliwość – to klucz do sukcesu na drodze do odzyskania blasku. Bardzo ważne jest to, aby odnowa została więc rozpoczęta kilka tygodni przed nadejściem wiosennych dni. Jednym z najważniejszych czynników na drodze do skutecznej i właściwej pielęgnacji jest zapewnienie skórze odpowiedniego oczyszczenia, a następnie złuszczenia. Ważne jest to, aby regularnie usuwać martwy naskórek. Takie działanie umożliwia odsłonięcie miękkiej i pełnej blasku, wyglądającej zdrowo cery. Tutaj na drodze do osiągnięcia tego celu stoi niewątpliwie peeling. Drobinki i enzymy umożliwią nam usunięcie zrogowaceń, a tym samym martwych komórek.

Tonizacja ma znaczenie

Kolejnym krokiem pielęgnacyjnym powinna być właściwie dobrana tonizacja skóry. Pamiętajmy o tym, że jest to ogromnie ważne, aby przywrócić jej odpowiedni poziom pH. Z pomocą tonizacji skóra odzyskuje równowagę jak również zostanie przygotowana we właściwy sposób do kolejnych etapów pielęgnacji. Skoro mowa o wiosennej odnowie, to warto jest sięgać po preparaty w których zastosowano dodatkowo składniki, które zapewnią skórze nawilżenie, aby wzmocnić jej płaszcz lipidowy.

Pielęgnacja skóry po zimie – sięgnij po kremy nawilżające

Aby skóra wyglądała zdrowo należy zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Oznacza to, że konieczne jest właściwe skompletowanie kremów, które będą mogły jej go zapewnić. Pamiętajmy o tym, że przesuszenie skóry jest tożsame ze znacznie szybszym pojawianiem się zmarszczek. Warto aby kremy miały w swoim składzie kolagen, który wzmocni skórę i zapewni jej jędrność. Warto również sięgać po aloes, który nie dość, że zapobiega przesuszaniu się skóry, to jeszcze przy tym dostarczy jej witamin pomocnych do utrzymania jej w dobrej kondycji.

Pielęgnacja skóry po zimie – sięgnij po serum i maskę

Końcowy etap pielęgnacji skóry po zimie to sięganie po maskę oraz serum. Żeby dodać jej blasku i zapewnić długotrwały poziom rozświetlenia warto jest stawiać na kosmetyki, które w swoim składzie posiadają witaminę C. Mówią, że jest ona eliksirem młodości i wiele jest w tym prawdy.

Dodaj komentarz