Jak wybrać profesjonalny zestaw do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy daje możliwość trwałej stylizacji paznokci. Aby był wykonany prawidłowo należy przestrzegać wskazówek i zaopatrzyć się w niezbędne produkty i akcesoria. O czym należy pamiętać?

Co jest niezbędne do wykonania manicure hybrydowego?

Aby samodzielnie wykonać manicure, należy posiadać odpowiednie produkty. Profesjonalny zestaw do manicure hybrydowego zawiera przede wszystkim akcesoria umożliwiające prawidłowe przygotowanie płytki. Składa się na to pilnik, za pomocą którego można nadać paznokciom żądany kształt oraz specjalny bloczek polerski, który matowi powierzchnię płytki. Przed przystąpieniem do malowania należy również odpowiednio opracować skórki wokół paznokci oraz dobrze odtłuścić płytki paznokciowe. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że lakier będzie się lepiej trzymał, a stylizacja będzie znacznie ładniej wyglądała przez długi czas. Niezbędne są także lakiery – baza, kolorowy lakier oraz top. Aby je utwardzić, trzeba posiadać specjalną lampę emitującą światło UV. Podczas jej stosowania należy przestrzegać wszystkich środków ostrożności, ponieważ nieumiejętne użycie może doprowadzić do uszkodzenia wzroku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lakierów hybrydowych?

Kupując lakiery hybrydowe do paznokci należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rodzaj. Trzeba pamiętać, że niezbędny jest pełen zestaw – baza, kolorowy lakier oraz top. Mocne bazy budujące mogą jednocześnie służyć do przedłużania paznokci. Bazy kauczukowe, z uwagi na to, że są bardziej elastyczne, dopasowują się idealnie do płytki paznokci, przez co ich trwałość może być dłuższa. W przypadku topów można wybrać ten, dający efekt błyszczącego połysku, lub matowy. Wybierając lakier warto zwrócić uwagę na wymagany czas utwardzania i ściśle przestrzegać wszystkich instrukcji. Zbyt krótkie trzymanie lakieru pod lampą będzie negatywnie wpływało na trwałość stylizacji, a dodatkowo może spowodować problemy na płytce paznokcia. Dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z produktów jednej marki.

Dodaj komentarz