Nasze ciało przechodzi przez nieustanne zmiany nie tylko w trakcie upływu lat, ale nawet i w ciągu jednego roku. Wynika to ze zmieniających się pór roku, a wraz z nimi sporych zmian w pogodzie, które mają istotny wpływ między innymi na kondycję naszej cery. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, jak często powinno zmieniać się kremy do twarzy i kiedy to robić. 

Kremy do twarzy — jakie typy spotkamy

Zanim zastanowimy się, jak często należy zmieniać kremy do twarzy, warto poznać ich typy, z których można korzystać w trakcie pielęgnacji cery. Tych jest całkiem sporo i są one dostosowane do rodzajów cery. W ten sposób spotkamy kremy do cery suchej, tłustej, mieszanej, normalnej, skłonnej do podrażnień, czy też do cery trądzikowej. 

Oprócz tego znajdziemy kremy do skóry alergicznej lub naczyniowej. Kremy można podzielić także ze względu na typ ich działania. W ten sposób wyróżnia się kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, redukujące niedoskonałości, regenerujące, czy też rozjaśniające lub ochronne. 

Kremy do twarzy — jak często je zmieniać? 

Z reguły krem powinno zmieniać się co około 2 opakowania. Czasami można nawet częściej, lecz trzeba pamiętać, że jeden na przykład krem nawilżający trzeba wykorzystywać przez określony czas, jeśli chcemy dobrze ocenić to, czy przynosi on oczekiwane efekty. Najczęściej uznaje się, że ten okres to około 3 miesiące. 

Przede wszystkim kremy do twarzy powinno zmieniać się wraz z porami roku. W ten sposób można reagować na nowe wyzwania, z którymi będzie zmagać się skóra. Zimą zdecydowanie przyda jej się mocniejsze nawilżenie, by walczyć z przesuszoną skórą powstającą w wyniku ekspozycji skóry twarzy na bardzo niskie temperatury, czy też mroźne wiatry. 

Latem z kolei częściej przydadzą się kremy, które pozwolą na redukcję produkcji sebum, wspomogą utrzymywanie wody w cerze i co najważniejsze zapewnią jej dobrą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Jest ono dość groźne latem, przez co dobre kremy z filtrem to absolutna podstawa, jeśli chcemy zadbać o naszą cerę i nie walczyć z oparzeniami słonecznymi.

Zmiana kremu do twarzy będzie też konieczna, jeśli skuteczność używanego obecnie jest zbyt niska. Wtedy warto obserwować to, jak zmienia się nasza skóra i czego może ona potrzebować w danym momencie. Wraz z wiekiem, czy też poprzez zmianę trybu życia może bowiem dojść do sporych zmian w kondycji skóry, a nawet i w jej typie i może się okazać, że nagle bardziej przydadzą się nam kremy, które pozwolą na walkę z nadmiernym produkowaniem sebum. 

Dodaj komentarz