Jakość powietrza w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o większe miasta. Obok smogu wydzielanych jest wiele spalin, które mocno wpływają na komfort, jak również z domu. Obok sięgania po rozwiązania technologiczne warto jest postawić także na moc roślin, które mogą być pomocne w walce z toksycznymi związkami. Poznaj 3 najbardziej popularne w naszych domach i mieszkaniach.

Kwiaty oczyszczające powietrze – skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat obok swoich właściwości oczyszczających powietrze z wszelkiego rodzaju związków organicznych (w tym między innymi acetonu oraz benzenu) jest także bardzo piękny. Gdzie najczęściej występuje benzen? Otóż w woskach z drewna albo też farbach oraz lakierach. Acetonu też nie trzeba daleko szukać – występuje głównie w różnego rodzaju środkach czystości. Kwiat bardzo dobrze kwitnie w miejscach półcienistych i lubi dużą wilgotność powietrza. Warto jest więc często go zraszać.

Kwiaty oczyszczające powietrze – aloes

Kolejnym bardzo popularnym kwiatem, który działa jak domowy filtr jest aloes. Wykazuje on działanie absorbujące benzen, jak również dwutlenek węgla. Oczyszcza ponadto powietrze z tlenku węgla jak i formaldehydów. Jeśli chcemy, aby dobrze rósł powinniśmy zapewnić mu jasne środowisko, a jeśli chodzi o nawożenie, to robić to przynajmniej raz w miesiącu w okresie wzrostu. Pamiętajmy o tym, że mamy do czynienia z sekulentem, a więc kwiatem, który magazynuje wodę w liściach stąd też nie wymaga częstego podlewania.

Kwiaty oczyszczające powietrze – dracena

Draceny to kolejne kwiaty, które są najczęściej wprowadzane do naszych mieszkań. Osiągają one często imponujące rozmiary stąd też obok właściwości oczyszczających powietrze warto się na nich skupić z uwagi na zdobienie wnętrza. Walory dekoracyjne są niewątpliwie ich dużym atutem. Warto także wiedzieć, iż potrafią one skutecznie neutralizować toksyny w tym trójchloroetylen oraz tlenek węgla oraz benzen.

Kwiaty oczyszczające powietrze – palma bambusowa

To kwiat bardzo ozdobny, a przy tym skuteczny w usuwaniu z powietrza benzenu, ksylenu czy też toluenu, ale oczywiście na tym lista się nie kończy. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na jego aspekty wizualne. Aby roślina prawidłowo się rozwijała musimy zapewnić jej odpowiednie warunki, a więc wysoką wilgotność. Możemy między innymi ją zraszać, jak również postawić obok doniczki nawilżacz powietrza.

Dodaj komentarz