Cera mieszana to niewątpliwie najbardziej popularny typ cery, ale nie oznacza to, że jest tym samym najłatwiejsza w pielęgnacji – wprost przeciwnie. Wymaga odpowiedniego podejścia i bardzo dokładnego skupieniu się na właściwym wyborze kosmetyków. Co więc należy zrobić, aby sprawić, że będzie ona utrzymana w dobrej kondycji?

Pielęgnacja skóry mieszanej – charakterystyka cery

Cera mieszana jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem różnych typów cery – suchej oraz tłustej. Każda z nas jest inna i to bardzo mocno przekłada się także na partiach w której tego typu cery występują. Najczęściej jednak przyjęło się, że mamy do czynienia z nadmiarem sebum w okolicach czoła, brody oraz nosa. Mowa o tak zwanej strefie T. Jeśli chodzi o jej charakterystykę, to mamy do czynienia z nadmierną produkcją łoju, a tym samym – pojawianiem się wyprysków oraz zaskórników. Często nadmiernie się ona błyszczy jak również bywa także lepka. Jeśli chodzi o strefę suchą, to występuje ona zazwyczaj na policzkach oraz okolicach szczęki. Bardzo często mamy więc do czynienia ze skórą ściągniętą oraz przesuszoną.

Pielęgnacja skóry mieszanej – etapy

Najważniejszym etapem pielęgnacji skóry mieszanej jest zapewnienie jej właściwego poziomu nawilżenia. Pamiętajmy o tym, aby sięgać po produkty zmniejszające produkcję sebum, jednak stosujmy je wyłącznie w strefie T. Nawilżenie jednak jest tutaj kluczowym momentem – zarówno jeśli mówimy o skórze tłustej, jak i przesuszonej. Jeśli nie zadbamy o nie możemy spodziewać się jeszcze większej produkcji łoju, a więc występowania nieestetycznych zaskórników etc.

Jeśli mielibyśmy jednak skupić się na poszczególnych etapach pielęgnacyjnych skóry mieszanej, to na początku należy skupić się na jej dokładnym umyciu. Sięgajmy po specjalnie do tego dedykowany żel, dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Konieczna jest także tonizacja, tutaj także rano i wieczorem. Kolejny etap, to nakładanie wspomnianego kremu nawilżającego – rano i wieczorem. Ważne jest także to, aby na noc nałożyć kosmetyki, które w istotny sposób wpływają na redukcję wydzielania łoju.

Pielęgnacja skóry mieszanej jest bardzo ważnym aspektem, który wpływa na jej wygląd, a nasze samopoczucie. Nie należy ona do najłatwiejszych, jednak wówczas, kiedy skupimy się na tym, aby zadbać o właściwe kroki i dobór kosmetyków możemy liczyć na efekty, które przyczynią się do zachowania jej w dobrej kondycji przez długi czas.

Dodaj komentarz