Jak zbudować trwały związek – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Odpowiedź na nie nie jest jednoznaczna – w grę wchodzi szereg czynników, jakie należy brać pod uwagę. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim pracę nad zaufaniem, szanowanie własnych potrzeb, jak również chodzenie na kompromisy. Nad jakimi aspektami należy jeszcze pracować, aby zbudować relację na lata?

Trwały związek – szanuj potrzeby partnera

Jednym z najważniejszych aspektów trwałego związku jest wzajemne szanowanie własnych potrzeb. Koniecznie należy na to zwrócić uwagę. Pamiętajmy o tym, że w grę wchodzi przede wszystkim słuchanie siebie nawzajem i pamiętanie o tym, że to nie zawsze nasze potrzeby muszą grać główne skrzypce. Często nawet musimy wyjść z naszej strefy komfortu, aby móc sprawić, że relacja będzie się rozwijać, jak również umacniać.

Jak zbudować trwały związek – rozmowa

Podstawą zbudowania trwałej relacji jest rozmowa. Nie możemy milczeć, kiedy jest nam źle. Mówmy także wtedy, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Takie działanie sprawi, że szybciej dojdziemy do porozumienia i będziemy mieli okazję poznać siebie nawzajem. Nie ma nic gorszego niż cisza w związku. Ta nigdy nie zwiastuje niczego dobrego. Kiedy nie ma dialogu powstaje wiele nieporozumień, które bardzo szybko mogą zmienić się w konflikt. Kiedy wchodzimy w niego, problemy się nawarstwiają, a to już krótka droga do tego, aby związek zmierzał ku schyłkowi.

Budowanie trwałego związku – nie bój się mówić o swoich uczuciach

Pamiętajmy o tym, że słowa mają swoje znaczenie, a szczególnie te, które związane są z wyznaniami i nie warto jest rzucać je na wiatr. Nie można także ich w nadmiarze szczędzić. Mówienie sobie wzajemnie o emocjach, wypowiadanie deklaracji, magiczne ,,kocham Cię” wzmacnia relację i powoduje, że powstaje między partnerami więź. Nie trzeba też tłumaczyć, że wzbudzają one w nas ogromną radość, to solidny zastrzyk endorfin, stąd też takie działanie przywodzi nam na myśl bardzo pozytywne uczucia.

Budowanie trwałego związku – dbajmy o siebie nawzajem

Dbanie o siebie występuje na wielu płaszczyznach. Mowa zarówno o tym, żeby pomagać sobie w trudnych momentach, wspierać się, ale także o tym, żeby po prostu otaczać się troską. Ot, zwykłe zrobienie porannej kawy, podanie obiadu czy też zrobienie lunchu do pracy świadczy o tym, że chcemy dla siebie jak najlepiej. Miłość pokazuje się także, a może i przede wszystkim w drobnych gestach.

Dodaj komentarz