Owoce cytrusowe uwielbiamy ze względu na ich smak oraz świeży zapach. Słyną z tego, że pomagają wzmocnić odporność i są skarbnicą cennych witamin i minerałów. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie ich do menu, w postaci owoców, czy soków ma także zbawienne działanie na urodę oraz sylwetkę. Jak cytrusy działają na urodę? O tym możecie przeczytać poniżej. 

Dla pięknej skóry

W składzie owoców cytrusowych znajdziemy wiele cennych ingredientów, w tym witaminę C. Większość z nas kojarzy ją, jako składnik, który przede wszystkim pomaga zapobiegać przeziębieniom. Jednak ma ona także zbawienny wpływ także na skórę. Witamina C pobudza produkcję kolagenu. To właśnie ten komponent odpowiada za to, że skóra jest jędrna oraz elastyczna. Witamina C jest również silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu chroni przed negatywnym wpływem wolnych rodników. To między innymi dzięki niej skóra emanuje pięknym i zdrowym blaskiem.

Dla zgrabnej sylwetki

Cytrusy nie tylko dobrze smakują, ale także mają pozytywny wpływ na naszą figurę. Spożywanie owoców oraz picie soków z ulubionych cytrusów wspomoże nas w dbaniu o ten aspekt urody. Szczególną uwagę warto tutaj poświęcić grejpfrutowi. Jest jednym z największych sprzymierzeńców w walce o zgrabną sylwetkę. Pomaga dbać o prawidłową przemianę materii, pobudza spalanie tłuszczów, a także stabilizuje bilizuje gospodarkę tłuszczową oraz węglowodanową. Z kolei mandarynki zawierają cenny kwas cytrynowy oraz jabłkowy. Oba pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz ulepszają proces trawienia. Natomiast pomarańcze są cennym źródłem błonnika, który sprawia, że po ich spożyciu dłużej odczuwamy uczucie sytości w brzuchu.

Dodaj komentarz