Wiele z nas marzy o tym, aby móc osiągać efekty zabiegów medycyny estetycznej poprzez stosowanie pielęgnacji domowej. Dla uzyskania spektakularnych efektów warto jednak oddać się w ręce specjalisty, a to co możemy zrobić sami w domowym zaciszu to przedłużać i wzmacniać efekty zabiegów. Naprzeciw takim oczekiwaniom wyszedł producent preparatu Sunekos do zabiegów bioregenerujacych skórę, które podbiły serca pacjentek i lekarzy, tworząc gamę produktów do holistycznej pielęgnacji domowej Nutrakos. Linia zawiera tę samą opatentowaną formułę co w preparatach iniekcyjnych, zwaną tajnym patentem na piękno. Co to za formuła i w jaki sposób działa? 

Sekretny patent na piękno PLAAT FORM

Włoska firma Professional Dietetics z Mediolanu, która od blisko 30 lat specjalizuje się w zastosowaniu aminokwasów w medycynie estetycznej i posiada w tym zakresie kilkadziesiąt różnych patentów opracowała formułę będącą połączeniem 6 wyselekcjonowanych aminokwasów i kwasu hialuronowego oraz wykorzystała ją w preparatach do zabiegów iniekcyjnych Sunekos. Sunekos pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, charakteryzuje się doskonałymi efektami bioregenerującymi. Dogłębne nawilżenie, odmłodzenie, ujędrnienie, napięcie, wyrównanie kolorytu, a także doskonałe efekty odmłodzenia okolicy oka – rozjaśnianie cieni pod oczami, wygładzanie zmarszczek, a wszystko to w naturalny sposób i z naturalnym efektem, sprawiły, że zabiegi z wykorzystaniem preparatów Sunekos 200 i 1200 odniosły sukces i zdobyły uznanie pacjentów i lekarzy. W Polsce Sunekos 200 otrzymał Perłę Dermatologii Estetycznej przyznaną przez lekarzy dermatologów w kategorii “Magnetyczne spojrzenie” jako najlepszy preparat do odmładzania okolicy oka. Zainspirowani spektakularnymi efektami zabiegów iniekcyjnych preparatem Sunekos eksperci z Professional Dietetics postanowili wykorzystać opatentowaną formułę PLAAT FORM również w produktach do pielęgnacji oraz suplementacji domowej. Formuła zyskała miano sekretnego patentu na piękno!

Dlaczego formuła PLAAT FORM bazuje na aminokwasach?

– Widoczne efekty starzenia się skóry są spowodowane zmniejszaniem się wraz z wiekiem ilości i jakości włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Dzieje się tak dlatego, że zwykle już po 25 roku życia zmniejsza się również ilość i aktywność, odpowiedzialnych za ich wytwarzanie, fibroblastów. Aby zachować młodą skórę należy pobudzić fibroblasty w skórze do działania i produkcji kolagenu i elastyny i to właśnie aminokwasy mają taką moc, gdyż stanowią dla nich swoiste pożywienie – tłumaczy Lena Zielińska, trycholog, Key Account Manager BD Aesthetic, specjalista marki Nutrakos Home Care.

Dlaczego skład produktów Nutrakos Home Care jest wyjątkowy?

– Aby osiągnąć efekt poprawy jakości skóry w tym jej zagęszczenia, nawilżenia czy zredukowania drobnych zmarszczek aminokwasy muszą być podawane w głąb skóry w odpowiednich proporcjach. Nie wszyscy producenci preparatów czy kosmetyków z aminokwasami biorą pod uwagę najnowsze badania dotyczące ich działania. Przykładowo alanina jest odpowiedzialna za 20 do 25% produkcji kolagenu, w tym również tego będącego „rusztowaniem” w głębokich warstwach skóry, czyli kolagenu typu IV, ale tylko wtedy, gdy współdziała z innymi aminokwasami w odpowiednich proporcjach względem siebie. Informacje te wykorzystuje Professional Dietetics tworząc produkty pielęgnacyjne Nutrakos Home Care o doskonale zbalansowanych na podstawie badań naukowych ilościach poszczególnych aminokwasów tak, aby ich działanie było zmaksymalizowane i przynosiło najlepsze możliwe efekty – odpowiada Lena Zielińska.

– W produktach Nutrakos Home Care przeznaczonych do pielęgnacji domowej, w przeciwieństwie do wielu innych tego typu preparatach na rynku znajdują się wyłącznie aminokwasy biologicznie dostępne. Ich stężenie to 3-4% i jest to maksymalna ilość, jeśli chodzi o możliwości absorpcji tych składników przez skórę. Również zawartość procentowa kwasu hialuronowego w produktach Nutrakos jest wyższa nawet dziesięcio- lub dwudziestokrotnie od tej, którą można znaleźć w popularnych produktach dostępnych na rynku, ale znów tu nie ilość a jakość odgrywa kluczową rolę. Kwas hialuronowy o zbyt dużych cząsteczkach, aplikowany na skórę zostanie na jej powierzchni nie przenikając przez naskórek i nie przynosząc oczekiwanych efektów. Kluczową kwestią jest tu wykorzystanie kwasu o niskiej masie atomowej cząsteczki, zdolnego do przenikania do głębszych warstw skóry zarówno w celu bezpośredniego ich nawilżenia jak i aktywowania niektórych specyficznych receptorów fibroblastów. Kwas hialuronowy jest tu również nośnikiem aminokwasów, dlatego jego zdolności przenikania są tu kluczowe – dodaje.

Dodaj komentarz