Modny makijaż wiosna-lato 2022 to przede wszystkim skóra pełna blasku. Usta są podkreślone głównie błyszczykiem, a na policzkach maluje się róż. Styliści stawiają głównie na naturalny look, ale nie jest powiedziane, że wszelkie próby odejścia od niego nie są pożądane. Wręcz przeciwnie. Sprawdźmy co będzie modne w makijażu w najbliższych ciepłych miesiącach.

Trendy w makijażu 2022 – rozświetlona skóra

Obok naturalnego looku styliści lansują rozświetloną skórę. W naszej kosmetyczce obok maksymalnie dobrze dobranego koloru fluidu czy też kremu bb powinien znaleźć się więc rozświetlacz. Jego zadaniem jest nadanie nam świeżości oraz podkreślenie wszystkiego, co jest naturalnie piękne w każdej kobiecie. Kosmetyk ten pięknie skrzy w promieniach słońca. Sprawia, że wyglądamy na wypoczęte i w pełni wpisuje się w założenia tego, iż wszystko, co pochodzi od nas, jest po prostu piękne.

Makijaż wiosna-lato 2022 – błyszczyk

Na liście kosmetyków, które są w tym roku szalenie modne jedno z topowych miejsc zajmuje błyszczyk. Nie dość, że podkreśla naturalny look na który mocno stawiają styliści, to przy okazji sprawia, że usta stają się pełne i kuszące. Stawiajmy na ten bezbarwny, który uwydatni naturalny kolor ust i sprawi, że nabiorą one blasku.

Kolorowe cienie do powiek – modny makijaż 2022

Obok naturalnych odcieni cieni do powiek znajdziemy w najnowszych makijażowych trendach 2022 miejsce dla tych, które są bardzo wyraziste. Modne są zarówno te matowe, jak i błyszczące – najważniejszy w nich jest bowiem pigment. Można więc śmiało stawiać zarówno na brzoskwiniowe i brązowe, które wiodą prym w naturalnym makijażu, jak i te odważne kolory, które świetnie odnajdą się w letnich miesiącach.

Naturalne brwi – hit trendów makijażowych wiosna-lato 2022

To, co naturalne jest najbardziej pożądane w tym sezonie. Nie może więc także zabraknąć miejsca dla makijażu brwi. Nie są już modne wyraziste kreski, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu. Obecnie podkreślamy linię brwi, ale w sposób subtelny – maksymalnie nawiązujący do natury. Brwi mają nas podkreślać i sprawiać, że oczy stają się bardziej wyraziste, ale nie mogą wysuwać się na pierwszy plan.

Jak widać trendy w makijażu wiosna-lato 2022 przede wszystkim nawiązują do natury. Mamy wyglądać promiennie i świeżo podkreślając to, co w nas najpiękniejsze. Jednak nie oznacza to nudy. Mamy zielone światło na to, aby jednak wyłamać się z linii naturalności stawiają na zabawę kolorem, podkreślanie tego, że oto nadeszły ciepłe miesiące.

Dodaj komentarz