Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Polsce są już od wielu lat, jednak nadal temat ten budzi wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Z badania przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wśród 450 lekarzy medycyny estetycznej wynika, że coraz więcej Polek decyduje się na poprawę urody w gabinecie.

Jednak 73% pacjentów nie przyznaje się nawet najbliższej rodzinie po wykonaniu takiego zabiegu. W kraju wiedza z zakresu medycyny estetycznej jest niewielka, co spowodowało powstaniem kilku mitów na ten temat.

MIT #1 – Z Medycyny Estetycznej korzystają tylko przez kobiety

Prawdą jest, że większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przeznaczonych jest dla płci pięknej. Jednak nie należy uważać, że zabiegi medycyny estetycznej są wyłącznie dla kobiet. Jest wiele zabiegów oferowanych dla mężczyzn. Są to zabiegi z wykorzystaniem tych samych metod czy preparatów, które wykorzystywane są przy standardowych zabiegach dla kobiet na przykład:

  • mezoterapia mikroigłowa
  • zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej
  • zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Część z tych zabiegów to zabiegi poprawiające poziom codziennego życia. Przykładami są:

  • leczenie nadpotliwości
  • leczenie chrapania
  • Leczenie łysienia
  • leczenie nietrzymania moczu

MIT #2 – Wykorzystywane preparaty są niebezpieczne

W medycynie estetycznej wykorzystywane są tylko i wyłącznie preparaty, które są poddane obróbce medycznej i są dopuszczone do wykorzystania jako preparaty medyczne o statusie leków. Wątpliwości co do preparatu powinna wzbudzić m.in. zbyt niska cena zabiegu. Kwas hialuronowy wykorzystywane w zabiegach jest tylko pochodną kwasu, który otrzymuje się z oczyszczonego białka. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są bezpieczne i nie powoduje uszkodzeń twarzy pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony lekarz zajmujący się medycyną estetyczną.

MIT #3 – Zabiegi Medycyny Estetycznej zawsze dają nienaturalny efekt

Efekt jaki zostanie uzyskany po zabiegu przede wszystkim zależy od takich czynników jak:

  • Ilość użytego preparatu – ilość preparatu musi być indywidualnie dopasowana. Odpowiednia dawka pozwoli na naturalne podkreślenie kształtów, ujędrnienie czy korekcję asymetrii.
  • Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego specjalistę. Lekarz po przeprowadzonej konsultacji dokładnie wie co zrobić, by zabieg nie skutkował przerysowanym efektem.

MIT #4 – Zabiegi Medycyny Estetycznej są bolesne

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów – „Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?”. Każda osoba ma zupełnie inny próg bólu. We współczesnych procedurach medycyny estetycznej stosuje się znieczulenia. Po zabiegu można szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Jako znieczulenie stosuje się np. kremy znieczulające lub znieczulenia

MIT #5 – Po rozpoczęciu stosowania zabiegów trzeba je kontynuować do końca życia

Lepiej zapobiegać niż leczyć – jest to bardzo trafne określenie w  medycyny estetycznej, w szczególności kiedy mówimy o zabiegach anty-aging. Po rezygnacji z kontynuacji zabiegów, skóra zaczyna zachowywać się w takim sam sposób, w jaki zachowywała się przed rozpoczęciem wizyt.

Dodaj komentarz