Lato w pełni, jedziemy na wymarzone wakacje i chcemy pochwalić się piękną figurą na plaży. Lecz jak sprawić, by zbędne fałdki szybko zniknęły? Jest to możliwe w zaledwie 70 minut! Kriolipoliza to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Podczas jednej sesji można usunąć od 30% do 40% zbędnego tłuszczyku z dowolnego obszaru – brzucha, ud czy boczków. Wyniki pokazują zmniejszenie obwodu aż do 6 cm i redukcję cellulitu. Nowoczesny zabieg kriolipolizy CoolTech wykonuje klinika kosmetyczna premium Open Clinic w Warszawie.

Kriolipoliza jest alternatywą dla skalpela i liposukcji i polega na wymrażaniu komórek tłuszczowych do temperatury -8C. Niska temperatura doprowadza do obumarcia tkanki tłuszczowej, nie uszkadzając przy tym innych tkanek, a rozbite komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu w drodze naturalnych procesów metabolicznych. Zabieg kriolipolizy na brzuch lub uda, wykonywany za pomocą nowoczesnej maszyny CoolTech, przynosi fantastyczne efekty już po jednej sesji, a skuteczność i bezpieczeństwo jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

– Zabieg kriolipolizy jest idealny, aby w krótkim czasie uzyskać piękną figurę. Nie dość, że trwale redukuje tkankę tłuszczową, to efekty są widoczne po pierwszym zabiegu. Zapewnia bezpieczeństwo, wysoką skuteczność i nie wymaga znieczulenia. Najskuteczniejszy jest w połączeniu z masażem endermologii LPG, który wspomaga usuwanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych – mówi Kamila Kozłowska, managerka Open Clinic w Warszawie.

Jak przebiega zabieg?

Najpierw osoba wykonująca zabieg przeprowadza wywiad z pacjentem i ustala poziom tkanki tłuszczowej. Później nakłada specjalną nasadkę Cool Gel Pad, która zapobiega powstawaniu odmrożeń na ciele. Open Clinic stosuje wyłącznie najwyższej jakości Cool Gel Pady, rekomendowane przez producenta sprzętu. W pierwszej fazie zabiegu pacjent odczuwa lekkie zasysanie skóry oraz intensywne chłodzenie, po czym wrażenie to ustaje. Tkanka tłuszczowa przez 70 minut jest schładzana do temperatury -8 stopni C – tyle czasu bowiem potrzeba, aby doszło do skutecznego zniszczenia komórek tłuszczowych.

Po przeprowadzonym zabiegu skóra „dochodzi do siebie” przez kilka tygodni. Następuje proces usuwania zamrożonych tkanek tłuszczowych, dlatego zaleca się picie większej ilości wody. Przez pierwsze dwa tygodnie pacjent może odczuwać efekty mrowienia. Ponowny zabieg powinno się stosować w odstępie czasowym od 6 do 8 tygodni.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi kriolipolizy, trzeba zwrócić uwagę na przeciwwskazania, ponieważ nie każda osoba może skorzystać z takiego zabiegu. Do takich należą m. in.: niewydolność wątroby i nerek, ciąża lub okres karmienia, choroba Reynauda, choroba skóry, pokrzywka, kriogobulinemia, hipoproteinemia, nietolerancja krioterapii, cukrzyca, gorączka, egzema, choroby nowotworowe, rozstępy i blizny, opalanie lub inny zabieg z użyciem UVA (wykonany 5 dni przed planowanym zabiegiem kriolipolizy).

Dodaj komentarz