Wszelkiego rodzaju operacje niosą zawsze za sobą pamiątkę w postaci blizny. Czasem mogą być one bardziej ukryte, a czasem widoczne. Niektórzy nie zwracają na nie uwagi, a innym bardzo przeszkadzają. Co robić, jeśli chcemy pozbyć się takich śladów na ciele? Jak wygodnie zmniejszyć widoczność blizny po operacjach plastycznych, chirurgicznych i po cesarskim cięciu? Jeśli myślisz o nieinwazyjnych metodach, wybierz plastry lub maści silikonowe! Jak działają i jak je stosować? Wyjaśniamy!

Blizna po operacji pozostaje zawsze. Jej ostateczny wygląd zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne predyspozycje, mikrouszkodzenia powstałe w trakcie operacji czy zastosowany sposób szycia. Ważna jest też jej właściwa pielęgnacja.

Pielęgnuj swoją bliznę

Po przebytej operacji musisz sobie dać czas na rekonwalescencję. Warto już w szpitalu przyjrzeć się jak wygląda pielęgnacja rany pooperacyjnej wykonywana przez pielęgniarki, a następnie przy wypisie dowiedzieć się jak powinno się takie czynności wykonywać w domu i kiedy zgłosić się na konsultację. Przede wszystkim najważniejsze jest, abyś pamiętała o higienie. A kiedy rana się już zagoi, warto rozpocząć terapię blizny. Im szybciej się o nią zatroszczysz, tym lepsze osiągniesz rezultaty. Jeśli blizna jest w widocznym miejscu pamiętaj, żeby chronić ją przed promieniami słonecznymi, gdyż zakłócają one naturalny proces tworzenia się blizny lub sprawiają, że dochodzi do pojawiania się przebarwień.

Wygodne plastry silikonowe na blizny

Jeśli chciałabyś pozbyć się blizny w sposób nieinwazyjny, to rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze! O czym mowa? Zastosuj plastry silikonowe BLIZCARE® Regular, które możesz docinać w dogodny sposób – tak, aby dopasowały się perfekcyjnie do Twojej blizny! Takie plastry to wygodne rozwiązanie na blizny w trudno dostępnych miejscach lub te, które znajdują się pod ubraniami. Plastry BLIZCARE® Regular występują w różnych kształtach i rozmiarach. Musisz wiedzieć, że największy plaster ma aż 25cm x 5cm, czyli będzie dostosowany do naprawdę dużych blizn pooperacyjnych. Natomiast dla blizn po cesarskim cięciu wybierz dedykowany produkt BLIZCARE® PRO, który ma już odpowiedni rozmiar. Jeśli jesteś po mastopeksji, wybierz BLIZCARE® PRO z kształtem plastrów dopasowanym do blizn po właśnie tego typu specjalistycznych zabiegach. Dzięki takim plastrom nie musisz obawiać się o wycieranie się ze skóry dobroczynnego silikonu. Zakładasz ubrania i możesz poczuć się swobodnie, a plaster będzie działał nieprzerwanie. Prawda, że proste? A jeśli twoja blizna znajduje się w widocznym miejscu, to też nic strasznego! Plastry są przezroczyste, dyskretne, komfortowe w noszeniu, idealnie przylegają do skóry.

Poznaj doskonałe efekty, które przyniosą ulgę

Proces gojenia się ran i powstawania blizny może potrwać kilka miesięcy. Jednak pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz kurację, tym lepsze osiągniesz efekty. Najkorzystniej stosować plastry w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. Dzięki zastosowaniu plastrów na powierzchni skóry powstaje cienka, elastyczna, oddychająca i nieprzepuszczalna dla wody membrana, to sprawia, że blizna utrzymuje właściwą wilgotność. Jakich efektów możesz się spodziewać? Dzięki plastrom BLIZCARE® Regular lub BLIZCARE® PRO blizna stanie się jaśniejsza, mniej widoczna, bardziej elastyczna. Plastry spowodują, że zmniejszy się ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych, zniknie uczucie świądu i napięcia, dzięki temu będziesz się czuć bardziej komfortowo!

Dodaj komentarz