Delikatna skóra twarzy wyjątkowo źle reaguje na niskie temperatury. Dlatego okres zimowy to czas popękanych naczynek i suchych skórek. Wiele kobiet narzeka, że w tym czasie ich cera jest szorstka i szara. Jak pielęgnować twarz podczas zimowych miesięcy? Czy powinniśmy w tym czasie używać specjalnych kosmetyków? Może warto zainwestować w ekskluzywne zabiegi i masaże?

Dlaczego zimą skóra wygląda gorzej?

Ludzka skóra jest niezwykle wrażliwa i reaguje na często zmieniające się warunki atmosferyczne. Można to dostrzec zwłaszcza w Polsce, gdzie występują cztery pory roku i pogoda w ciągu kilku godzin potrafi się diametralnie zmienić. Nasza skóra doświadcza gorąca i suszy latem oraz chłodu i silnego wiatru zimą. W takich warunkach niezwykle trudno kompleksowo dbać o cerę. Na pewno trzeba zwracać szczególną uwagę na używane kosmetyki i przeprowadzane zabiegi.

Polskie zimy kojarzą się z niskimi temperaturami, wiatrem oraz śniegiem. By chronić się przed chłodem zakładamy ciepłe kurtki, rękawiczki i czapki. Jednak twarzy nie zasłaniamy. W konsekwencji, cera jest narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Bardzo szybko można zaobserwować pierwsze negatywne rezultaty. Skóra staje się szorstka i poszarzała, pojawiają się szpecące, czerwone plamy oraz zasinienia. W skrajnych przypadkach może dochodzić nawet do lekkich odmrożeń. Czerwienienie skóry zaczyna się od najbardziej wystającego elementu czyli nosa. Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, iż niewłaściwa pielęgnacja zimą może skutkować przebarwieniami, które pojawią się latem. Dlatego o cerę należy szczególnie dbać w okresie zimowym. To inwestycja, która się opłaci w przyszłości.

Jak dbać o delikatną skórę twarzy zimą?

Zimowa pielęgnacja cery powinna odbywać się na kilku poziomach. Poziom pierwszy to odpowiednia dieta. Nasz jadłospis nie powinien być ubogi w warzywa oraz owoce. Musimy pamiętać o nawadnianiu organizmu i dostarczaniu mu witamin. Twarz jest swego rodzaju wizytówką naszego ciała. Dieta bogata w minerały i witaminy pomaga skórze zachować jędrność oraz odporność. O tak przygotowaną cerę łatwiej później dbać za pomocą kosmetyków.

O skórę twarzy należy również dbać w sposób mechaniczny. Możemy chronić ją przed wiatrem i śniegiem za pomocą specjalnych szalików czy chust. Wiele osób nawet zimą korzysta z okularów przeciwsłonecznych, by chronić oczy. Może to wzbudzać zdziwienie, ale jest właściwym nawykiem. Należy również pamiętać, że ciągłe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach negatywnie wpływa na cerę. Powinniśmy to brać pod uwagę i stosować odpowiednią pielęgnację.

Temat pielęgnacji w kontekście zimy jest rozległy i skomplikowany. Nie można zapominać o dobrej jakości kosmetykach. Trzeba zwrócić uwagę na skuteczny krem nawilżający. paradoksalnie, w okresie zimowym świetnym rozwiązaniem jest też mocny makijaż. Gruba warstwa podkładu chroni skórę przed szkodliwym działaniem wiatru. Nie można także zapominać o wieczornej pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w peeling enzymatyczny, olejek do twarzy oraz bogaty w minerały krem pod oczy. świetnym rozwiązaniem będą również wszelkiego rodzaju maseczki łagodzące i wygładzające. Zima to także doskonały moment na stosowanie kwasów i silnik preparatów złuszczających. Skóra nie ma kontaktu ze słońcem, więc nie powstaną nieestetyczne przebarwienia, które często są skutkiem ubocznym stosowania kwasów.

Mnóstwo kobiet uważa, że w okresie zimowym warto korzystać z usług salonów kosmetycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wtedy zabiegi nawilżające skórę oraz poprawiające jej koloryt. Tego rodzaju przyjemność ma zwykle wysoką cenę, ale warto inwestować w takie usługi. Salony kosmetyczne korzystają z wysokiej jakości preparatów, często silnie skoncentrowanych i mających niezwykle skuteczne działanie. To inwestycja, której rezultaty są natychmiastowe.

Okres zimowy nie musi rujnować naszej skóry. Świadoma i odpowiedzialna pielęgnacja połączona z odpowiednią dietą są w stanie dostarczyć naszej cerze wszystkich potrzebnych minerałów i witamin. Skóra pozostaje delikatna i gładka, nie pojawiają się przebarwienia ani zmarszczki. Właściwa pielęgnacja zwróci się latem, kiedy każda kobieta będzie mogła pochwalić się piękną cerą.

About redakcja

administrator

Dodaj komentarz