Strój na rozmowę kwalifikacyjną nie może być dziełem przypadku. Musimy zadbać o wiele kwestii zanim pojawimy się przed rekruterami. Pamiętajmy o tym, że ubieganie się o pracę to nie tylko odpowiadanie na ich pytania, ale także autoprezentacja. Mówią, że jak cię widzą, tak cię piszą i jest w tym bardzo dużo prawdy. Zanim więc zaczniemy kompletować strój, sprawdźmy, co wziąć pod uwagę, aby wypaść dobrze i czuć się komfortowo.

Rozmowa kwalifikacyjna – ubiór musi być schludny

Na początku musimy postawić sobie przede wszystkim podstawowy warunek – nasz strój musi być schludny. Oznacza to nie tylko to, że nie może się na nim pojawić nawet najmniejsza plama, ale także to, że musimy zadbać o jego odpowiednie uprasowanie. Konieczne jest także to, aby dopasować go do posady, o jaką się ubiegamy. Ważne jest także środowisko naszej przyszłej pracy.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną jest naszą wizytówką

Wśród strojów na jakie można postawić znajduje się na przykład kostium. To taki odpowiednik męskiego garnituru, który składa się z marynarki oraz spodni, które zostały wykonane z tego samego materiału. Pamiętajmy o tym, żeby sięgać po stonowane kolory, jak również klasyczny krój – ten zawsze się obroni. Takie ubranie będzie znakomite zwłaszcza wtedy, kiedy ubiegamy się o wysokie stanowisko.

Na rozmowie o pracę dobrze sprawdzi się także garsonka. Tutaj mamy do czynienia z marynarką oraz spódnicą, która została uszyta z tego samego materiału. Będziemy się w niej prezentować elegancko i z klasą. Spódnica może sięgać lekko powyżej kolan, ale nie za wysoko. Świetnym wyborem będzie krój ołówkowy. Na rozmowę kwalifikacyjną bardzo dobrze nada się koszula. Można ją zestawić z klasyczną spódnicą, albo postawić na spodnie. Pamiętajmy o tym, aby była ona dobrze skrojona i nie przylegała za bardzo do sylwetki. Nie może się także zbytnio marszczyć. Nie zakładajmy jej jeśli jest za mała i jest bardzo obcisła na piersiach.

Rozmowa o pracę – buty i dodatki

Na rozmowę o pracę bardzo dobrze jest stawiać na klasyczne modele butów. Jeśli dobrze czujemy się na szpilkach, wówczas wybierajmy modele ze średnim obcasem. Zbyt wysoki może być niewskazany. Odnośnie do rajstop, tutaj także nie ma mowy o różnego rodzaju zdobieniach – klasyka gatunku zawsze się obroni. Nie przesadzajmy także z ilością dodatków. Subtelne oczywiście mogą się pojawić, niemniej niech nie odgrywają one głównej roli w naszej stylizacji.

Dodaj komentarz