Rozmowa kwalifikacyjna spędza sen z powiek wielu z nas – zupełnie niepotrzebnie. Przy odpowiednim przygotowaniu nie musi być tak źle, jak się tego spodziewamy. Sprawdźmy w jaki sposób właściwie przygotować się do rozmowy o pracę, aby mieć szansę na zdobycie posady o którą się ubiegamy.

Rozmowa kwalifikacyjna – zbierz informacje o firmie

Podstawową kwestią na którą należy zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy o pracę jest to, aby zebrać jak najwięcej informacji odnośnie do firmy do której aplikujemy. Pamiętajmy o tym, że w internecie jest bardzo dużo wiadomości z różnych źródeł, niekoniecznie zawartych jedynie na stronie firmowej. Najgorszych z możliwych scenariuszy jest to, kiedy rekruter zadaje pytanie związane z działalnością przedsiębiorstwa, a my nie wiemy nic na ten temat, albo co gorsza – mylimy je z konkurencją.

Rozmowa kwalifikacyjna – dowiedz się jak najwięcej na temat wymagań rekrutera

Warto jest dokładnie sprawdzić, jakie wymagania stoją przed nami na danym stanowisku. Takie działanie umożliwi nam weryfikację tego, czy posiadamy niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, alby otrzymać daną posadę. Prawdopodobnie także nie zaskoczy nas żadne pytanie, jakie zada nam rekruter, ale oczywiście to się okazuje dopiero w trakcie prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Niemniej jednak na pewno jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy mniej zaskoczeni niż wówczas, kiedy nie interesujemy się wyzwaniami, jakie przed nami stoją.

Rozmowa o pracę – przygotuj się na pytanie odnośnie do zarobków

Dokładnie przygotujmy się do pytania związanego z tym, jakie zarobki oczekujemy. Najlepiej jest sprawdzić, jakie są średnie zarobki na danym stanowisku o które się ubiegamy. Możemy iść w kierunku wypośrodkowania ich, albo po prostu celować w górny pułap. Pamiętajmy o tym, że na pewno łatwiej będzie nam z niego zejść niż potem negocjować lepsze warunki zatrudnienia od tych, jakie początkowo zaproponowaliśmy.

Rozmowa kwalifikacyjna – odpowiedni strój

Kolejną ważną kwestią jest to, aby odpowiednio ubrać się na rozmowę o pracę. Pamiętajmy o tym, że bez względu na to czy będzie ona przebiegała online czy spotkamy się z rekruterem osobiście, musimy wyglądać schludnie. To świadczy o tym, jak poważnie podchodzimy do zadań, jakie przed nami czekają, do stanowiska, firmy i samych osób, które będą z nami rozmawiały. Mówią, że jak cię widzą, tak cię piszą i bardzo dużo jest w tym prawdy.

Dodaj komentarz