Jak nosić zielone rajstopy? 3 pomysły na udaną stylizację.

Rajstopy stanowią niezbędny element garderoby każdej kobiety. Towarzyszą stylizacjom dziennym i wieczorowym, w zestawieniu z mniej lub bardziej formalnym strojem. Na rynku dostępnych jest wiele krojów, kolorów i wzorów. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej tym w kolorze zielonym, który ostatnimi czasy królują na ulicach miast i w modowych katalogach.

Jakie dobrać rajstopy w zależności od okazji?

Zawsze gdy wybieramy strój staramy się dopasować go do okazji. O ile wzorzyste, neonowe rajstopy będą dobrym pomysłem na randkę czy spotkanie z przyjaciółmi, tak warto zastanowić się nad ich wyborem w przypadku oficjalnego spotkania z szefem. Czy to znaczy, że bardziej formalne okazje zobowiązują nas wyłącznie do klasycznych, cielistych modeli? Oczywiście, że nie. Warto jednak wówczas postawić na nieco bardziej stonowane barwy. Dobrym pomysłem mogą okazać się rajstopy zielone, szczególnie te „butelkowe”, które barwą będą zbliżone do czarnych rajstop, które widzimy w większości stylizacji. Dodadzą jednak przy tym stylizacji trochę charakteru. Na co więc przede wszystkim zwracać uwagę tworząc kreacje z rajstopami? Na formę spotkania – jeśli jest formalne, radzimy unikać krzykliwych odcieni i wybierać bardziej stonowane. Jeśli natomiast wybierasz się na koncert czy zakupy – nie obawiaj się wzorów i mocnych barw. Nic w końcu nie uzupełnia stylizacji tak jak ciekawe dodatki.

Z czym łączyć zielone rajstopy? 3 pomysły na jesienne stylizacje.

Rajstopy kojarzą się głównie z sezonem jesienno-zimowym. Te w odcieniu zielonym będą pasować idealnie do obydwu wymienionych pór roku. Jesienią – do panującej aury, zimą – do klimatu świąt Bożego Narodzenia. Jeśli myślisz o codziennej propozycji do pracy w biurze, warto zestawić je z klasyczną spódnicą ołówkową oraz elegancką bluzką. Kolory ciuchów, które najlepiej uzupełnią stylizację to grafit, czerń oraz beż. Podobną kolorystkę proponujemy również w przypadku uroczystej, wigilijnej kolacji. W tym przypadku można postawić na sukienkę, na przykład – czarny model z golfem, który ostatnimi czasy robi furorę w sklepach, a wraz z zielonymi rajstopami stanowić będzie idealne zestawienie. W sytuacjach, gdy nie obowiązuje nas wymóg eleganckiego stroju, możemy zaszaleć zarówno z barwą rajstop i wybrać te w kolorze pistacjowym, jak i z ich wzorem – ostatnio do mody wróciły kabaretki. Taka propozycja to świetna opcja na koncert ulubionego zespołu, skompletowana na przykład z ciężką skórzaną kurtką bądź jeansową kataną.

Czym kierować się przy zakupie rajstop?

Wybierając zielone rajstopy zwróć uwagę przede wszystkim na ich jakość – muszą być wygodne i trwałe, tak aby służyły Ci przy wielu stylizacjach. Dodatkowo, o czym pisaliśmy wcześniej, zastanów się nad okazjami na które zamierzasz je nosić. Jeśli boisz się mocnych kolorów – zacznij od tych bezpieczniejszych propozycji, na przykład w kolorze butelkowej zieleni. Jeśli natomiast kolorowe, jaskrawe barwy to Twoja miłość – uzupełnij szafę o rajstopy w odcieniach pistacji, limonki czy szmaragdu. Zawsze pamiętaj, że moda to zabawa i jedyna co nas ogranicza w tym przypadku to nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz