Naturalne olejki do aromaterapii – dlaczego warto je wybierać?

Domowa aromaterapia zyskuje na popularności. Trudno się dziwić. Olejki eteryczne mają mnóstwo zalet i właściwości zdrowotnych. Wpływają na nasze samopoczucie, stan ciała i umysłu. Są skuteczne w leczeniu kataru, lekkich przeziębień i cudownie odprężają podczas sesji domowego SPA. Co warto wiedzieć o aromaterapii?

Zastosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne są pozyskiwane na trzy różne sposoby, poprzez destylację, ekstraktację i wytłaczanie. Dzięki temu uzyskujemy produkt, który ma wiele właściwości zdrowotnych. Olejki eteryczne dostępne w Mommys Soap Monika Strzecha, przydają się podczas wykonywania inhalacji. Pomagają walczyć z bólem gardła, chorobami płuc i oskrzeli. Olejek tymiankowy, miętowy czy sandałowy ułatwiają oddychanie. Olejki eteryczne sprawdzą się także w czasie kąpieli. Olejki różany, rozmarynowy czy z melisy ukoją nerwy, rozluźnią mięśnie i zrelaksują. Większość olejków można aplikować na skórę, dzięki czemu  nadają się do masażu. 

By olejki eteryczne jak najdłużej zachowywały swoje właściwości należy jest przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. 

Jakie olejki eteryczne wybrać?

Aromaterapia w domu może być wykonywana na różne sposoby. Można używać pałeczek zapachowych lub odpalić kominek zapachowy. Olejki do aromaterapii naturalne można wlać do dyfuzora zapachowego i cieszyć się ich działaniem. Dobór olejków powinien być zgodny z naszymi potrzebami. Jeśli chcemy się wyciszyć i uspokoić skołatane nerwy, warto sięgnąć po lawendowy olejek. Jego zapach rozluźni i wyciszy emocje. Podobne działanie ma olejek pomarańczowy. Olejek miętowy czy tymiankowy to doskonałe olejki do walki z przeziębieniem. Świetnie sprawdzają się w trakcie kataru i infekcji. Ułatwiają oddychanie poprzez rozszerzenie oskrzeli Energii doda nam olejek sosnowy, który zalecany jest przy stanach chronicznego zmęczenia. 

Wybierając olejki warto zwrócić uwagę czy są one pochodzenia naturalnego czy sztucznego. Sztuczne olejki występują zwykle w formie kompozycji zapachowej, naturalne zaś pozyskiwane są z konkretnej rośliny. 

Dodaj komentarz