Na całym Świecie rośnie spożycie alkoholu. Ten trend można było zaobserwować jeszcze przed pandemią. To niepokojące zjawisko dotyczy także Polski, bo Polacy jeszcze przed epidemią pili więcej niż za pamiętnych czasów PRL. Wg ostatnich badań Nielsena dorosły Polak wypija średnio prawie 10 litrów alkoholu w przeliczeniu na stuprocentowy alkohol. 

Jednocześnie wzrost spożycia alkoholu, jest bezpośrednio powiązany ze wzrostem występowania i  diagnozowania chorób, spowodowanych przez nadmierne spożywanie napojów wysoko procentowych. Bo wbrew optymistycznemu nastawieniu, działanie alkoholu jako substancji aktywnej nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia. Wśród okazji do sięgnięcia po kieliszek Polacy najczęściej wymieniają urodziny, imieniny, Święta etc. Tymczasem tradycja świętowania może zyskać nową oprawę, która pozwoli dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją psychiczną. Na rynku obok win bezalkoholowych i innych napoi alternatywnych pojawiła się nowa propozycja – Kombucha by Laurent inspirowana światem szampana. Zdrowa, wykwintna i orzeźwiająca nowość, dostępna w trzech oryginalnych smakach.

Niepokojący trend

Od kilkudziesięciu lat rośnie spożycie alkoholu, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Wg danych WHO – Światowej Organizacji Zdrowia, na świecie alkohol pije ponad 2,3 mld ludzi. Z badań zrealizowanych przez usytuowany w Dreźnie Instytucie Klinicznej Psychologii i Psychoterapii wynika, że od 1990 roku spożycie alkoholu, na osobę systematycznie rośnie. Zawierają one też prognozę, która mówi, że w tym tempie w 2030 roku osobami pijącymi alkohol będzie połowa dorosłych mieszkańców naszego globu. Z najnowszych danych Nielsena wynika z kolei, że w 2020 roku w Polsce, średnie spożycie alkoholu (100%) osiągnęło poziom 9,78 litra na osobę. Wzrosło o ponad 3,8 procent w porównaniu z rokiem 2019. Podsumowując zmiany wartość sprzedaży alkoholu wzrosła prawie o 11%.

Spożycie alkoholu a zdrowie

Badanie z zakresu medycyny i uzależnień, jasno wskazują, że działanie alkoholu nie jest obojętne ani dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Poza realną groźbą uzależnienia, która zależy od wielu czynników, częste picie napojów wyskokowych niesie ze sobą obniżenie odporności, jest powiązane ze wzrostem prawdopodobieństw wystąpienia wypadków i kontuzji. Znane jest także szkodliwe działanie alkoholu na układ pokarmowy, układ krążenia, wątrobę, układ nerwowy, mózg i zdolności poznawcze oraz sen. Nie wszyscy wiedza, że alkohol może także zmniejszać zdolność radzenia sobie z Covid-19.

Nowy świat

Od kilku lat popularność zyskuje nowy styl życia w duchu ekologii i natury. Rośnie grupa osób żyjących świadomie, stosujących się  na co dzień do zasad profilaktyki zdrowia.

Wiele z nich to propagatorzy nurtu zero waste, ale także fani diety wegetariańskiej, wegańskiej czy abstynencji.  Osób, które w ogóle nie sięgają po alkohol w Polsce, jest w sumie 31%, w tym 21 procent to kobiety a 10 mężczyźni. Właśnie ta grupa swoimi prozdrowotnymi zachowaniami i przekazem wpływa na resztę społeczeństwa. Te osoby właśnie sięgają chętnie po zdrowe produkty w tym także te do świętowania. – Świadomi konsumenci to przyszłość, to nasza kluczowa grupa docelowa. To z myślą o nich stworzyliśmy szampańską kombuchę, zdrowy, smaczny inspirowany szampanem napój, pełen oryginalnego smaku i dobrych dla naszego zdrowia substancji odżywczych – mówi Laurent de Bremaeker.

Świętuj na zdrowie/Zdrowe bąbelki

Szampańska Kombucha powstała w manufakturze Laurenta de Bremaeker’a, założyciela Żywej Kuchni, wykształconego  pasjonata zdrowego żywienia. Wykształcenie zdobywał w najlepszych instytutach kulinarnych. Jego misją jest zrewolucjonizowanie polskiego stylu życia.

– Na wiosnę 2021 roku wprowadziliśmy do oferty zupełnie nowatorski napój – szampańską kombuchę, która ma byś zdrową alternatywą dla tradycyjnego szampana i win musujących. Dzięki tego typu produktom, świętowanie nie musi już oznaczać negatywnych konsekwencji dla zdrowia – powiedział Laurent de Bremaeker. – Najbardziej dumy jestem ze smaku Oak& Chocolate, bo to jedyna kombucha na świecie z nutą czekolady – dodaje na koniec.

Dodaj komentarz